'Tichý zabijak' Šatan opäť úradoval. Z gólu sa radoval ako zamlada

29.04.2011 23:16
Slovensko Šatan
Miroslav Šatan. Autor:

Tridsaťšesť minút čakalo Slovensko na svoj prvý gól na domácom svetovom šampionáte. Symbolicky sa oň postaral najlepší strelec v histórii samostatného Slovenska Miroslav Šatan. Muž, prezývaný "Tichý zabijak", strelou pod hornú žŕdku vyrovnával na 1:1 a rozburácal vypredanú arénu.

„Bol to pekný hokejový moment. Tomáš Surový ma perfektne našiel zadovkou, dopredu som vedel, čo chcem robiť – oklamať obrancu a strieľať do vinkla. Oboje sa podarilo,“ konštatoval šťastný Šatan a pokračoval: „Z gólu som sa radoval ako zamlada. Dlho sme sa trápili a čakali na prvý zásah. Vedeli sme, že ak sa presadíme, už to pôjde.“

Slovinsko bolo pre domácich veľmi nepríjemným sokom. Súper dobre bránil, hral agresívne a aj v útoku si vytváral šance. „Neviem, či sme cítili nervozitu z prvého zápasu, alebo čo to s nami bolo. Je dobré, že sme hrali na úvod proti húževnatému súperovi ako Slovinsko. Síce nám to trvalo dlhšie, ale nepokon sme zbúrali ich obranný val a dokázali streliť dôležité góly. Na môj vkus sme mali v obrane dosť trhlín, ktoré budeme musieť zaplátať. Mali sme aj kus šťastia, keď súper dvakrát trafil žrdku… Musíme sa zlepšiť hlavne v defenzíve,“ analyzoval Šatan.

Zverenci trénera Glena Hanlona pritom mali dosť šancí na skórovanie, no najmä hra v presilovkách sa im nedarila. „Prídu noví chalani, a tak sa to opäť všetko pomení. Verím, že nám to nebude trvať dlho, pretože presilové hry sú veľmi dôležité,“ priznal muž s 18 na drese.

Slovákov hnalo vpred vypredané hľadisko, ktoré vytvorilo skvelú atmosféru. „Viackrát za zápas som pocítil zimomriavky. Fanúšikovia boli skvelí, ďakujeme im za to,“ konštatoval Šatan.

Držiteľ kompletnej medailovej zbierky z majstrovstiev sveta si uvedomuje, že výkon ako proti Slovinsku nebude na silnejších súperov stačiť. „Ak by sme hrali takto aj s Nemeckom, nebolo by to dobré. Budeme sa musieť výrazne zlepšiť, aby sme mali do ďalšej fázy turnaja šancu,“ dodal Miroslav Šatan.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku