'Tichý zabijak' Šatan opäť úradoval. Z gólu sa radoval ako zamlada

29.04.2011 23:16
Slovensko Šatan
Miroslav Šatan. Autor:

Tridsaťšesť minút čakalo Slovensko na svoj prvý gól na domácom svetovom šampionáte. Symbolicky sa oň postaral najlepší strelec v histórii samostatného Slovenska Miroslav Šatan. Muž, prezývaný "Tichý zabijak", strelou pod hornú žŕdku vyrovnával na 1:1 a rozburácal vypredanú arénu.

„Bol to pekný hokejový moment. Tomáš Surový ma perfektne našiel zadovkou, dopredu som vedel, čo chcem robiť – oklamať obrancu a strieľať do vinkla. Oboje sa podarilo,“ konštatoval šťastný Šatan a pokračoval: „Z gólu som sa radoval ako zamlada. Dlho sme sa trápili a čakali na prvý zásah. Vedeli sme, že ak sa presadíme, už to pôjde.“

Slovinsko bolo pre domácich veľmi nepríjemným sokom. Súper dobre bránil, hral agresívne a aj v útoku si vytváral šance. „Neviem, či sme cítili nervozitu z prvého zápasu, alebo čo to s nami bolo. Je dobré, že sme hrali na úvod proti húževnatému súperovi ako Slovinsko. Síce nám to trvalo dlhšie, ale nepokon sme zbúrali ich obranný val a dokázali streliť dôležité góly. Na môj vkus sme mali v obrane dosť trhlín, ktoré budeme musieť zaplátať. Mali sme aj kus šťastia, keď súper dvakrát trafil žrdku… Musíme sa zlepšiť hlavne v defenzíve,“ analyzoval Šatan.

Zverenci trénera Glena Hanlona pritom mali dosť šancí na skórovanie, no najmä hra v presilovkách sa im nedarila. „Prídu noví chalani, a tak sa to opäť všetko pomení. Verím, že nám to nebude trvať dlho, pretože presilové hry sú veľmi dôležité,“ priznal muž s 18 na drese.

Slovákov hnalo vpred vypredané hľadisko, ktoré vytvorilo skvelú atmosféru. „Viackrát za zápas som pocítil zimomriavky. Fanúšikovia boli skvelí, ďakujeme im za to,“ konštatoval Šatan.

Držiteľ kompletnej medailovej zbierky z majstrovstiev sveta si uvedomuje, že výkon ako proti Slovinsku nebude na silnejších súperov stačiť. „Ak by sme hrali takto aj s Nemeckom, nebolo by to dobré. Budeme sa musieť výrazne zlepšiť, aby sme mali do ďalšej fázy turnaja šancu,“ dodal Miroslav Šatan.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
40,99
Kytica pre pána červené ruže a hypericum

Kytica pre pána červené ruže a hypericum

29,99
Sweet farebné tulipány pure

Sweet farebné tulipány pure

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk