Fíni odišli z Bratislavy so zlatou opicou

Slušivé čierne obleky, biele košele a slnečné okuliare, na krku zlaté medaily a v rukách pivo. Fínski hokejoví reprezentanti sa v pondelok napoludnie s úsmevom na tvári lúčili so Slovenskom. Po finálovom triumfe 6:1 nad odvekým rivalom zo Švédska si po šestnástich rokoch vybojovali druhý titul majstrov sveta.

, 16.05.2011 16:25
Anssi Salmela Foto:
Anssi Salmela mal pri odlete do Helsínk viac ako dobrú náladu.
debata (2)

Obloha nad bratislavským letiskom bola zatiahnutá, ale okuliare na tvárach hráčov i členov realizačného tímu mali opodstatnenie. Skrývali únavu po celonočnom fláme. Aj v prípade fínskych hokejistov platilo, že oslavy boli minimálne také náročné ako cesta za zlatými medailami. Podľa výsledku finále a suverénneho víťazstva nad Švédskom možno ešte náročnejšie.

„Áno, oslavovali sme. Na viacerých z nás je to asi aj vidieť. Teraz sa musíme v lietadle aspoň trochu vyspať, lebo doma nás čaká pokračovanie s množstvom fanúšikov,“ povedal pre Pravdu fínsky kapitán Mikko Koivu. Na otázku, koľká v poradí medaila z vrcholného podujatia to je, 28-ročný center Minnesoty zaváhal: „Neviem to narýchlo spočítať, je ich dosť. Cením si najmä striebornú a bronzovú z olympijských hier, ale zlato je zlato. Poň som si musel prísť až sem do Bratislavy. Na Slovensko nikdy nezabudnem,“ zasmial sa Koivu.

Ako vyzerali oslavy v Helsinkách

Najväčšiu pozornosť pútal rozjarený obranca Anssi Salmela. V dobrej nálade pózoval fotografom, fotil sa s fanúšikmi, nakláňal zo strany na stranu a spoluhráčov i okoloidúcich bavil spevom. Na sebe mal úplne nový oblek, ktorý mu narýchlo zháňali v pondelok doobeda. Tímový sa mu pravdepodobne stratil počas búrlivej noci. „Práve Anssi je najväčším zabávačom v mužstve. Ako vidíte, potvrdzuje to aj pri oslavách,“ referoval Peter Brüll, ktorý na majstrovstvách sveta fungoval ako slovenský sprievodca Fínov. „Ospravedlňujem sa za seba aj hráčov, ale veľa z nich teraz zrejme nedostanete. Sú príliš unavení,“ dodal.

Veľké fínske oslavy sa v nedeľu neskoro večer začali v hľadisku už po štvrtom góle Pesonena. Z reproduktorov zazneli tóny známej piesne „We are the champions“ od britskej kapely Queen a fínskym priaznivcom viac nebolo treba. V posledných minútach pridali zverenci trénera Jukku Jalonena ešte dva presné zásahy, čím definitívne pokazili náladu smutným Švédom.

Ihneď po zápase sa v šatni Suomi začalo oslavovať. Netieklo tradičné šampanské, hráči pili vodku a najmä pivo. O pol druhej v noci sa spolu s vedením tímu presunuli zo štadióna do reštaurácie La Rambla v bratislavskom Starom meste, kde sa najedli a pridali sa k nim aj fanúšikovia. „V oslavách sme pokračovali v hoteli. Všetci ukázali, že sa vedia baviť a znesú veľa, ale našťastie sme nikoho nestratili. Všetko je v poriadku,“ informoval Brüll.

Anssi Salmela mal pri odlete do Helsínk viac...
Anssi Salmela mal pri odlete do Helsínk viac...
+6Anssi Salmela mal pri odlete do Helsínk viac...
2 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

MS vo futbale 2022

Tabuľky tímov

por. krajina zápasy body
1. vlajka Holandsko NED 4 10
2. vlajka Senegal SNG 3 6
3. vlajka Ekvádor ECU 3 4
4. vlajka Katar KTR 3 0
por. krajina zápasy body
1. vlajka Anglicko ENG 3 7
2. vlajka USA USA 4 5
3. vlajka Irán IRN 3 3
4. vlajka Wales WAL 3 1
por. krajina zápasy body
1. vlajka Argentína ARG 4 9
2. vlajka Mexiko MEX 3 4
3. vlajka Poľsko POL 3 4
4. vlajka Saudská Arábia KSA 3 3
por. krajina zápasy body
1. vlajka Francúzsko FRA 3 6
2. vlajka Austrália AUS 4 6
3. vlajka Tunisko TUN 3 4
4. vlajka Dánsko DEN 3 1
por. krajina zápasy body
1. vlajka Japonsko JPN 3 6
2. vlajka Španielsko ESP 3 4
3. vlajka Nemecko GER 3 4
4. vlajka Kostarika CRC 3 3
por. krajina zápasy body
1. vlajka Maroko MRK 3 7
2. vlajka Chorvátsko CRO 3 5
3. vlajka Belgicko BEL 3 4
4. vlajka Kanada CAN 3 0
por. krajina zápasy body
1. vlajka Brazília BRA 3 6
2. vlajka Švajčiarsko SUI 3 6
3. vlajka Kamerun CAM 3 4
4. vlajka Srbsko SRB 3 1
por. krajina zápasy body
1. vlajka Portugalsko POR 3 6
2. vlajka Južná Kórea KOR 3 4
3. vlajka Uruguaj URU 3 4
4. vlajka Ghana GHA 3 3
Všetky zápasy