Kapitán Demitra: Dúfam, že po turnaji budeme všetci vysmiati

29.04.2011 08:21
Pavol Demitra
Pavol Demitra. Autor:

V pozícii kapitána slovenských hokejistov na majstrovstvách sveta vykorčuľuje dnes o 20.15 na bratislavský ľad Pavol Demitra. Skúsený útočník sa na svoju úlohu teší, hoci v minulosti mu prinášala smolu. Po včerajšom tréningu ochotne odpovedal na otázky slovenských novinárov.

Dvakrát ste v minulosti mali na drese céčko, dvakrát ste sa zranili. Nemáte trochu obavy?
Hovorí sa na tretí pokus všetko dobré. Tak dúfam, že to bude platiť. Príjemne ma prekvapila dôvera trénerov a vedenia tímu. Nie som hráč, ktorý by sa zbavoval zodpovednosti. Budem sa snažiť hrať čo najlepšie a viesť mužstvo k dobrým výsledkom.

Aké to bude, mať kapitánske céčko na šampionáte v domácom prostredí?
Ťažko povedať (smiech). Musíte sa ma na to opýtať po turnaji. Bude to však pre mňa veľká zodpovednosť. Cením si to, lebo v tíme je veľmi veľa hráčov, ktorí na to majú tiež predpoklady. Naše mužstvo nebude o jednom hráčovi ani písmenkách na drese. Musíme vytvoriť dobrú partiu ako vo Vancouvri a hrať so srdcom.

Budete mať pred štartom MS v šatni príhovor k spoluhráčom?
Nie. Sme tu ako jedna rodina, všetko veľmi dobrí kamaráti, takže žiadne veľké príhovory netreba. Vieme, do čoho ideme a akú máme zodpovednosť. Dúfam, že po turnaji budeme všetci vysmiati.

Máte pre tím pripravený špeciálny pokrik?
Nie.

Na úvod šampionátu vás preveria Slovinci. Vyhovuje vám, že začínate proti papierovo ľahšiemu súperovi?
Nesmieme ich podceniť. Nebude to ľahké, ale verím, že duel zvládneme. V príprave sme sa presvedčili, že aj Rakúšania vedia hrať hokej. Ak súpera trochu podceníte a dostanete hlúpy gól, môže to byť veľmi ťažké. Chceme do turnaja dobre vstúpiť, neradi by sme potom niečo dobiehali. Skôr považujem za výhodu, že na Rusov narazíme až v závere. Hráči zo zámoria, ktorí sa ešte pripoja k tímu, majú šancu nastúpiť proti Nemcom a trošku si zvyknúť. S ich príchodom ešte sila mužstva porastie. Budeme už takmer v kompletnej sile z olympiády.

Môžu sa fanúšikovia v prvom súboji tešiť na veľa gólov?
Chceme vyhrať každý zápas a je úplne jedno, akým výsledkom. Nie je podstatné, koľko gólov nastrieľame, dôležité sú body a víťazstvá.

Na prvý zápas nastúpi mužstvo v oklieštenej zostave. Tréner si nechá voľné miesta pre hráčov z NHL. Neprekáža vám to?
Vôbec nie, mne to naopak vyhovuje. Čím viac hrám, tým rýchlejšie sa dostanem do zápasu. V Rusku som bol na to zvyknutý a rovnako aj predtým v Amerike.

Vnímate stupňujúcu sa hokejovú atmosféru na Slovensku?
Ľudia sú zatiaľ výborní a dokázali to aj v poslednom prípravnom zápase proti Bielorusku. Veríme, že budú fandiť ešte viac a poženú nás vpred. Dodávajú nám energiu. Potrebujeme ich hlasivky od prvej do poslednej minúty.

Aká je momentálne kvalita ľadu?
Zlepšuje sa to. V poslednom zápase to už nebolo najhoršie. Včera sme však išli na mokrý ľad, ešte nebol dobre zachladený a rýchlo sa rozbil. Nebolo to optimálne.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku