Ruská úderka Dacjuk, Ovečkin, Malkin sa pohrala s Dánskom - 6:1

Hokejisti Ruska si aj naďalej udržali neporazenosť na majstrovstvách sveta v Nemecku. Vo svojom druhom vystúpení v osemfinálovej E-skupine dvojnásobní obhajcovia titulu zdolali v Kolíne výber Dánska 6:1 a zabezpečili si definitívne miestenku do štvrťfinále.

16.05.2010 18:57
Alexander Ovečkin Foto:
Alexander Ovečkin sa presadil aj v piatom zápase na šampionáte.
debata (2)

Osemfinálová E-skupina (Kolín):
Dánsko – Rusko 1:6 (0:2, 1:1, 0:3)

• Góly: 26. M. Christensen (Regin, Green) – 16. Daciuk (Kovaľčuk, Malkin), 20. Ovečkin (S. Fiodorov, Aťušov), 34. Malkin (Kovaľčuk, Daciuk), 48. Daciuk (Malkin, Kovaľčuk), 51. Daciuk (z tr. strieľania), 53. Kuľomin (Afinogenov, Anisimov)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Hansen (Nór.), Lärking (Švéd.) – Eglitis (Lotyš.), Sabelström (Švéd.), 5789 divákov

• Dánsko: Andersen – Larsen, Lassen, D. Nielsen, M. Boedker, Mads Christensen st., Damgaard – Eller, F. Nielsen, Madsen – Hardt, Mads Christensen ml., Regin – Degn, Morten Green, Jakobsen – Sundberg, Dresler, Lykkeskov – K. Staal, Jensen
  • Rusko: Košečkin – Kornejev, Grebeškov, Kalinin, Gončar, Nikulin, Jemelin, Aťušov, Kulikov – Siomin, S. Fiodorov, Ovečkin – Malkin, Daciuk, Kovaľčuk – Tereščenko, Frolov, Viktor Kozlov – Afinogenov, Kuľomin, Anisimov

Skóre na strane favorita otvoril v 16. min Daciuk, druhý gól pridal v ešte pred prvou sirénou Ovečkin, jeho presný zásah však musel potvrdiť videorozhodca. Dáni síce v 26. min znížili zásluhou Christensena, ale na rozdiel dvoch gólov ešte v druhom dejstve upravil Malkin. V tretej dvadsaťminútovke pridal štvrtý gól Ruska Daciuk a ten istý hráč skompletizoval svoj hetrik zásluhou premeneného trestného strieľania. Na konečných 6:1 stanovil v 53. min Kuľomin.

Lotyšsko – Nórsko 5:0 (0:0, 0:0, 5:0)

• Góly: 43. Darzinš (Sotnieks, Džerinš), 49. Cipulis (Niživijs, Vasiljevs), 58. Galvinš (Daugavinš), 59. Sprukts, 60. Galvinš (Jerofejevs).

Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: BALUŠKA, D. KONC (obaja SR) – Deďoulija (Biel.), Gemeinhardt (Nem.), 1925 divákov

• Lotyšsko: Masalskis – Rekis, Pujacs, Galvinš, Jerofejevs, Sotnieks, Kulda, Jass, J. Redlihs, Andersons – Vasiljevs, Niživijs, Cipulis – Sprukts, Karsums, Daugavinš – Darzinš, Džerinš, Meija – Saulietis, Pečura
  • Nórsko: Grotnes – Holos, Tollefsen, Kaunismäki, Bonsaksen, Lokken Ostli, Solberg, Cziszar – Thoresen, Zuccarello Aasen, Fredriksen – L. E. Spets, Bastiansen, M. Olimb – Lorentzen, Roymark, K. Forsberg – K. A. Olimb, K. H. Spets, Martinsen

V stretnutí F-skupinysa v Mannheime zrodilo víťazstvo hokejistov Lotyšska nad Nórskom 5:0. Zverenci trénera Olega Znaroksa o svojom triumfe rozhodli až v záverečnom dejstve. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril skóre v 43. min Darzinš a v 49. min zvýšil Cipulis. Ďalšie tri góly pridali Lotyši v záverečných minútach, keď v 58. min skóroval Galvinš, o minútu neskôr do prázdnej bránky pri power play Nórov Sprukts a šesť sekúnd pred treťou sirénou dosiahol svoj druhý presný zásah v stretnutí Galvinš. Lotyši si do tabuľky F-skupiny pripísali prvé 3 body.