Američania vyhrali nad Francúzskom a zachránili sa

Hokejisti USA uspeli aj v druhom zápase G-skupiny o záchranu na 74. majstrovstvách sveta v Nemecku, keď zdolali Francúzsko 4:0. Američania si tak zabezpečili miestenku medzi elitou aj na MS 2011, ktoré sa uskutočnia na Slovensku. O záchranu môžu prísť už len veľmi teoreticky, s Talianskom by museli prehrať o 18 gólov. V druhom stretnutí v skupine o záchranu triumfovali Taliani nad Kazachstanom tesne 2:1.

16.05.2010 14:59
Hokejisti USA Foto:
Radosť hráčov USA.

Američania po troch prehrách v základnej skupine a vysokej výhre nad Kazachstanom 10:0 nastúpili proti Francúzom a aj v tomto súboji bezpečne kráčali k víťazstvu. Po bezgólovom úvodnom dejstve sa v druhej časti gólovo presadili Foligno a Dubinsky. Náskok USA v tretej dvadsaťminútovke ešte zvýraznili Oshie a svojím druhým gólom v zápase Foligno.

V súboji Talianska a Kazachstanu sa v úvodných dvoch tretinách diváci gólu nedočkali. Skóre otvoril v 45. min Kazach Starčenko, no o dve minúty neskôr vyrovnal Borgatello a v 50. min poslal Talianov do vedenia Souza. Kazachovia aj napriek častejšej streľbe nedokázali vyrovnať a jednou nohou sú už v I. divízii MS.

G-skupina (o záchranu):

Kolín nad Rýnom
Francúzsko – USA 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

• Góly: 25. Foligno (J. Johnson, Dubinsky), 34. Dubinsky (Moss, Lundin), 42. Oshie (Galiardi, Yandle), 54. Foligno (Dubinsky, Moss).

Vylúčení: 4:1 na 2 min, , presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Šindler (ČR), Sjöberg (Švéd.) – Arm (Švajč.), Kalivoda (ČR), 4325 divákov

• Francúzsko: Ferhi – Bachet, Amar, Auvitu, Besch, Roussel, Quessandier, Igier – Y. Treille, Raux, S. Treille – Da Costa, Lussier, Bellemare – Tardif, Hecquefeuille, Gras – Lamperier, Henderson
  • USA: Clemmensen – M. Greene, J. Johnson, Hillen, Yandle, A. Greene, Lundin, Chorney, Gilroy – Galiardi, Okposo, Oshie – Dubinsky, Moss, Foligno – Potulny, Kreider, Nystrom – Kennedy, Hanson, R. Carter

Mannheim
Taliansko – Kazachstan 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

• Góly: 47. Borgatello (Egger, Souza), 50. Souza (Egger, Scandella) – 45. Starčenko (Šafranov).

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Levonen (Fín.), Piechaczek (Nem.) – Semionov (Est.), M. VALACH (SR), 1934 divákov

• Taliansko: Bellissimo – Strazzabosco, Plastino, Marchetti, Borgatello, Helfer, De Marchi, T. Johnson – Scandella, Egger, Souza – Ramoser, Ansoldi, Fontanive – De Bettin, Iannone, Margoni – Oberrauch, Parco, De Toni – Zisser
  • Kazachstan: Jeremejev – Semionov, Antipin, Litvinenko, Vasilčenko, Savčenko, Koledajev, Petrov – A. Koreškov, Šafranov, Gavrilin – Starčenko, Bumagin, Dudarev – Spiridonov, Voroncov, Krasnoslabodcev – Rymarev, Šin, Solarev – Žajlauov
Tabuľka G-skupiny:
1. USA 2 2 0 0 0 14:0 6
2. Francúzsko 2 1 0 0 1 2:5 3
3. Taliansko 2 1 0 0 1 3:3 3
4. Kazachstan 2 0 0 0 2 1:12 0

Pozn.: Počet zápasov, víťazstvá po 60 minútach (3 body), víťazstvá po predĺžení či sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení či sam. nájazdoch (1 bod), prehry po 60 minútach (0 bodov), skóre, počet bodov.