Treba vyhrať prvý zápas, tvrdí Štrbák

29.04.2008 18:59, aktualizované: 19:01
Martin Štrbák
Autor:

Martin Štrbák je rekordérom v súčasnom výbere trénera Júliusa Šuplera na MS v hokeji v Kanade. Tridsaťtriročný spoľahlivý obranca sa predstaví na svetovom šampionáte už po deviaty raz, dokonca v rade a na konte má 138 štartov v najcennejšom drese s dvojkrížom, v ktorých 13-krát rozvlnil sieť.

„Mám dosť skúseností, ale na hecovanie v kabíne nie som. Na to sú tam iní a tí presne vedia, čo je ich úloha,“ odmietol Štrbák rolu jednoznačného lídra tímu.

Prešovský rodák je držiteľom kompletnej medailovej zbierky z majstrovstiev sveta a od roku 2000 nechýbal na vrcholnom hokejovom podujatí ani raz. Súčasný výber vzhľadom na nízky počet hráčov z NHL viacerí na Slovensku odpisujú.

„Viem, že slovenská verejnosť je sklamaná z nominácie, veľa ľudí nás dopredu odsudzuje. Musím však povedať, že my sme si aj v minulosti so silnejšími výbermi kládli nižšie ciele, než tie, ktoré na nás kládli fanúšikovia. Na takomto turnaji vždy treba vyhrať prvý zápas, potom druhý a ísť krok po kroku,“ tvrdí Štrbák.

„Musíme sa zmieriť s tým, že nie každý rok nás prídu posilniť hráči z NHL. Netreba sa zamýšľať nad tým, prečo tu nie sú niektorí hráči. Dôležití sú tí, ktorí prišli. Keď odvedú maximum, výsledky sa dostavia,“ myslí si. 

Štrbák ďalej poznamenal, že negativistická mienka verejnosti resp. médií ho príliš netrápi. „Nečítam noviny, nesledujem internet. Keď som doma, snažím sa filtrovať informácie a nemyslieť na hokej. Mám svoje zázemie, aj v kabíne rozoberáme často iné veci ako hokej.“

Skúsený hokejista, ktorý si v minulosti ako jeden z mála Slovákov utvoril dobré hokejové meno v Rusku, prestúpil len pred pár dňami do českých Pardubíc. Vraj aby bol bližšie k domovu. Na slovenské ponuky však zatiaľ nereflektoval, možno v budúcnosti. „Teraz je dôležitá reprezentácia,“ uzavrel predšampionátový dialóg.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku