Maďarský hokejový sen sa skončil v predĺžení

Fantastická kulisa, napínavý zápas. Chýbala už len čerešnička v podobe víťazstva a postupu. Maďarskí hokejisti ju však nepridali.

24.04.2011 00:39
Maďarský hokejový tím Foto:
debata (13)

Namiesto Maďarov si medzi hokejovou elitou zahrajú na budúci rok Taliani. Z B-skupiny I. divízie postúpil Kazachstan.

Squadra Azzurra vyhrala v rozhodujúcom zápase v Budapešti nad domácim tímom 4:3 po predĺžení. V súboji dvoch tímov s plným počtom bodov začali lepšie Taliani, ktorí rýchlo viedli 2:0 a brankára Hetényiho nahradil Szuper. Domáci hnaní 8000 fanúšikmi znížili na 1:2, no tesne pred koncom prvého dejstva Taliani zvýšili opäť na rozdiel dvoch gólov.

V maďarskom tíme nastúpili aj dvaja slovenskí rodáci. Obranca Tomáš Šille reprezentuje krajinu južných susedov už niekoľko rokov, útočník Ladislav Sikorčin získal len nedávno maďarské občianstvo a nastúpil na svoj prvý veľký turnaj. Práve Sikorčin v druhej tretine vďaka dôrazu pred bránkou znížil na 2:3 a v 45. minúte dokonca Maďari vyrovnali.

Hrdinom zápasu sa však stal taliansky útočník Scandella, ktorý v 56. sekunde predĺženia (Taliani hrali presilovku) strelil svoj tretí gól v zápase a rozhodol.

Kazaši potrebovali proti Ukrajine v Kyjeve získať aspoň bod, naopak domáci potrebovali na postup vyhrať aspoň o 3 góly. Ak by vyhrala Ukrajina o 1 alebo 2 góly, postúpila by Veľká Británia. Kazaši sa tešili už po 60. minútach za stavu 2:2, v predĺženi rozhodol o ich výhre Fjodor Poliščuk.