Emócie v Poprade. Bartečko spomínal a plakal

10.09.2011 19:38
Bartečko, rozlúčka
Bartečko, rozlúčka Autor:

Hokejový Poprad sa v sobotu popoludní rozlúčil s reprezentačným kapitánom Pavlom Demitrom a celým tímom Lokomotiv Jaroslavľ, ktorého hráči zahynuli v stredu 7. septembra pri leteckom nešťastí neďaleko ruského mesta Jaroslavľ.

Krátko po 17.00 h nastúpili na ľad tímy HK Poprad a HC Lev Poprad, aby vzdali česť pamiatke Pavla Demitru a celému tímu Lokomotivu. Za všetkých prítomných sa s Pavlom Demitrom rozlúčil kapitán HC Lev Poprad Ľuboš Bartečko. V príhovore, v ktorom sa nevyhol slzám a dojatiu, zaspomínal Bartečko na svojho priateľa a spoluhráča „džentlmena ľadu“ Pavla Demitru, s ktorým odohral v reprezentácii množstvo zápasov.

„Dve hodiny pred tragédiou sme boli v kontakte. Chcel si objednať skybox pre rodinu na zápas Lokomotivu v Poprade,“ vravel pohnutým hlasom Bartečko. Jeho príhovor ukončil
dlhý potlesk fanúšikov

Pietnu spomienku na zimnom štadióne otvoril zbor Lúčnica, ktorý zaspieval starosloviensky Otčenáš. Na Zimný štadión mesta Poprad sa prišlo s hokejistami rozlúčiť okolo 1500 hokejových fanúšikov.

Ľudia z viacerých kútov Slovenska prichádzali k zimnému štadiónu v Poprade už od predpoludnia, aby vzdali česť pamiatke hokejistom. Pri pietnom mieste pred zimným štadiónom, kde bol umiestnený „pamätník“ v podobe hokejového puku, uprostred ktorého bola obrazovka, na ktorej sa premietali fotografie jednotlivých hráčov Lokomotivu Jaroslavľ, ľudia zapaľovali sviečky a spomínali hlavne na Pavla Demitru. Ľudia tiež mali možnosť zapísať sa do kondolenčnej knihy.

Pôvodne sa mal dnes o 17.00 h uskutočniť historicky prvý zápas Kontinentálnej hokejovej ligy medzi HC Lev Poprad a Avangardom Omsk. Štart KHL však posunuli. Premiérový zápas v súťaži odohrá Lev v pondelok.

Život a smrť Pavla Demitru
Život a smrť Pavla Demitru
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku