Slováci v KHL sa opäť zaskveli. Bakoš a Cehlárik skórovali pri triumfoch

Slovenský hokejista Martin Bakoš prispel v sobotnom dueli KHL gólom a asistenciou k víťazstvu HK Soči nad HC Viťaz 6:5 po predĺžení.

04.09.2021 21:48
Bakoš Foto: ,
Martin Bakoš.

Rovnakú bilanciu dosiahol aj v prvom zápase novej sezóny proti Amuru Chabarovsk (4:0) a po dvoch dueloch má na konte už štyri kanadské body za dva góly a dve asistencie.

Darilo sa aj jeho krajanovi Petrovi Cehlárikovi, ktorý presným zásahom v presilovej hre v polovici zápasu pomohol k výhre Avangardu Omsk nad Vladivostokom 4:3 po nájazdoch.

Roztlieskavačky, ilustračná Čítajte viac Oblečiete nám burky? Slávny klub KHL rozdúchal emócie, zrušil roztlieskavačky

Duel rozhodol až v desiatej sérii rozstrelu Sergej Tolčinskij.

V úvodnom sobotnom zápase zvíťazili hráči CSKA Moskva nad Dynamom Riga 3:2. V 58. minúte strelil v oslabení víťazný gól Sergej Andronov.

KHL – sumáre:

CSKA Moskva – Dynamo Riga 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Góly: 27. Grigorenko, 48. Slepyšev, 58. Andronov – 30. Jelisejevs, 30. Shinkaruk

Lokomotiv Jaroslavľ – SKA Petrohrad 3:4 pp a sn (1:1, 1:2, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 9. Alexejev, 28. Marčenko, 55. Averin – 5. Tokranov, 24. Kemppainen, 39. Chusnutdinov, rozh. nájazd Marčenko

AK Bars Kazaň – Červená hviezda Kchun-lun 3:4 (3:0, 0:2, 0:2)
Góly: 4. Lindholm, 11. Kovalenko, 18. Judin – 22. Yip, 32. Foo, 42. Riche, 51. Lockhart

Nižnekamsk – Jokerit Helsinki 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Góly: 23. Popov, 30. Šutov, 58. Knot, 60. Popov – 13. O'Neill, 33. Pakarinen

Avangard Omsk – Vladivostok 4:3 pp a sn (1:1, 2:1, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 15. Knight, 31. Pokka, 31. CEHLÁRIK, rozh. nájazd Tolčinskij – 10. Kestner, 39. Kaletnik, 56. Sajustov

HK Soči – HC Viťaz 6:5 pp (4:0, 1:1, 0:4 – 1:0)
Góly: 1. Vicharev (BAKOŠ), 9. Žabrejev, 12. BAKOŠ, 18. Bakanov, 29. Valencov – 22. Malychin, 42. M. Aaltonen, 44. Ojamäki, 49. Ojamäki, 51. Ojamäki

Spartak Moskva – Amur Chabarovsk 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 24. Drozdov, 35. Pettersson, 60. Loktionov – 41. Tomášek

Viac na túto tému: #Peter Cehlárik #Martin Bakoš #HK Soči