Všadebol Bakoš. Slovák si vystačil na Jokerit Helsinki aj sám

Slovenský útočník Martin Bakoš bol strojcom piatkového triumfu Admiralu Vladivostok v piatkovom domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad fínskym Jokeritom Helsinki 3:2 po samostatných nájazdoch.

15.11.2019 13:08
Bakoš Foto: ,
Martin Bakoš.

Dvadsaťdeväťročný rodák zo Spišskej Novej Vsi v 13. minúte stretnutia vyrovnal gólom vo vlastnom oslabení, v 38. minúte sa skóroval v početnej výhode a o víťazstve svojho tímu rozhodol aj v ôsmej sérii samostatných nájazdov.

Účastník ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu svojim vydareným individuálnym predstavím potvrdil pozíciu najproduktívnej­šieho hráča Admiralu. V 25 tohtosezónnych zápasoch zaznamenal deväť gólov a pridal aj jedenásť asistencii.

Proti Jokeritu dostal od trénera Sergeja Svetlova dôveru hneď v troch nájazdoch, uspel aj v tretej a nepochodil v šiestej sérii. Vladivostok natiahol víťaznú sériu už na tri zápasy a upevnil si 8. pozíciu v tabuľke Východnej konferencie KHL.