Vyhrážky v KHL. Podpálim ti auto, kričal tréner na rozhodcu

22.10.2019 14:02, aktualizované: 14:25
Amur Chabarovsk
Hokejisti Amuru Chabarovsk. Autor: ,

Ruský hokejový tím Amur Chabarovsk musí zaplatiť pokutu 300 000 rubľov (približne 4230 eur) za neprístojné správanie svojho trénera Alexandra Guľavceva.

Kormidelník účastníka Kontinentálnej hokejovej ligy sa v pondelkovom zápase proti Dinamu Moskva vyhrážal rozhodcovi Viktorovi Gašilovovi, že mu podpáli auto.

Guľavcev v návale hnevu takto reagoval na jeden z trestov proti jeho tímu, hostia z Moskvy zvíťazili 5:1 a dva góly strelili v presilovkách. Súčasťou prvej obrannej formácie Moskovčanov je aj Slovák Michal Čajkovský. Guľavcev neskôr reagoval, že svoje vyhrážky myslel ako žart.

„Takéto incidenty sú neprípustné. Podkopávajú imidž Kontinentálnej hokejovej ligy,“ uvádza sa v oficiálnom vyhlásení súťaže. Guľavcev sa za svoje konanie ospravedlnil a na svoju obhajobu uviedol:

„Ja a Gašilov máme výborný vzťah, v skutočnosti ani neviem, aké auto vlastní. Povedal som to v návale emócií a tak trochu aj zo žartu. Je škoda, že sa to dostalo do médií, išlo len o emócie.“ Informácie priniesol portál championat.com.

Guľavcev aj Gašilov pochádzajú z rovnakého mesta Perm, čo by mohlo podnietiť úvahy, že svoje reči myslel vážne. Vedenie KHL počínanie trénera Chabarovska vyhodnotilo ako inzultáciu a vyhrážanie sa rozhodcovi.

KHL upozorňuje, že nebude tolerovať správanie, ktoré poškodzuje dobré meno súťaže. Chabarovsku patrí posledná priečka vo Východnej konferencii, zatiaľ čo Dinamo Moskva je druhé vo Východnej konferencii KHL.

#KHL #Amur Chabarovsk #Alexander Guľacev
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku