Exslovanista prehovoril: Nevyplatené mzdy, výhovorky i vlastné hokejky

31.07.2019 13:33
HOKEJ-KHL: Bratislava - Ufa khl slovan
Éric Gélinas v drese Slovana. Autor: ,

Kanadský hokejový obranca Éric Gélinas priznal, že minulosezónne pôsobenie v slovenskom klube HC Slovan Bratislava pripomínalo nočnú moru.

Súčasťou tímu vtedajšieho účastníka nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa stal vlani koncom augusta. V „belasom“ drese pobudol do februára 2019, keď zamieril do švédskeho Rögle BK. Vo Švédsku bude hrať aj v ročníku 2019/2020.

Podobne ako mnoho ďalších bývalých hráčov Slovana, aj on v predchádzajúcich týždňoch riešil s vedením bratislavského klubu vyplatenie neuhradených financií. Ako napísal zámorský web lapresse.ca, Gélinas sa v lete 2018 dohodol so Slovanom na čistej mzde 275-tisíc eur, dostal však niečo viac ako polovicu.

„Posledná výplata, ktorú som dostal, bola v novembri. Potom som už iba počúval: ‚Áno, príde ti to.‘ Vždy našli nejaké výhovorky: ‚Nie je to naša chyba, na vine sú sponzori.‘ Výplata však nikdy neprišla,“ prezradil Éric Gélinas, ktorého právnici sa dohodli so Slovanom, že mu klub doplatí sumu približne 120-tisíc eur.

Práve vyplatenie dlhov voči bývalým hráčom alebo aspoň dohody o splátkových kalendároch je jedna z podmienok pre udelenie licencie bratislavskému klubu pre vstup do najvyššej slovenskej súťaže 2019/2020.

V
		popredí Radovan Puliš počas prvej prípravy
		na...
V popredí
		Milan Kytnár počas prípravy
		pred...
+7Vľavo tréner klubu
		Roman Stantien a
		vpravo...

Gélinas tiež poznamenal, že rozhovory o nevyplatených mzdách boli medzi hráčmi na dennom poriadku. Tento negatívny jav sa podľa neho pretavil aj do zlých výsledkov.

„Prišli ste na štadión a hráči sa bavili, či konečne dostaneme výplatu. Keď som z klubu odchádzal, nemal najlepšiu povesť a mal problémy získať väčšie mená. V tomto smere to mal náročné konkurovať iným klubom v súťaži. Chlapci mali v hlavách to, že nedostávajú peniaze, takže sme prehrávali. Nikto však nechcel odísť, pretože by to bolo porušenie zmluvy a klub by mal argument, aby nám viac nezaplatil,“ dodal.

Skúsený bek si počas kariéry zahral aj v NHL v kluboch New Jersey Devils a Colorado Avalanche. Priznal, že si doteraz zarobil na dobrý život, no v Slovane mu bolo ľúto hlavne mladších spoluhráčov, ktorí si ešte nestihli našetriť žiadnu finančnú rezervu.

„V našom tíme boli aj chlapci, ktorí mali osemnásť alebo devätnásť rokov. Tí zarábali mesačne okolo 2000 eur a tie peniaze im chýbali. Museli bývať s rodičmi alebo hľadať pomoc inde,“ skonštatoval Gélinas, podľa ktorého na tom Slovan nebol dobre ani po stránke materiálno-technického zabezpečenia. Ak by si z domu nepriniesol 25 hokejok predtým, ako mu ich klub zabezpečil, nemal by s čím hrávať.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#HC Slovan Bratislava #Eric Gelinas
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku