Nastal problém. Budúcnosť Slovana v KHL je opäť ohrozená

15.05.2019 07:39, aktualizované: 18:03
Slovan, Zimný štadión Ondreja Nepelu
Pohľad na Zimný štadión Ondreja Nepelu pred zápasom Slovana. Autor: ,

V KHL, EBEL, českej alebo slovenskej lige? Kde bude pôsobiť hokejový Slovan Bratislava?

Kým niektoré tímy už (aspoň na papieri) skladajú kádre na novú sezónu, klub z hlavného mesta Slovenska stále nevie, kde bude hrať.

„Máme dobrú správu. Pokračujeme v KHL. Dnes podpisujeme zmluvu s investorom, ktorého sme tak dlho naháňali,“ vravel výkonný viceprezident klubu Juraj Široký ml. koncom apríla.

Kapitál od investora mal zaistiť nielen budúcnosť klubu, ale pokryť aj jeho záväzky voči mestu a hráčom z minulosti. K 19. februáru dlhoval Slovan za prenájom štadióna takmer milión eur. Mesto mu pohrozilo vyhostením zo štadióna. Slovan mal medzičasom časť z tejto sumy uhradiť.

"Sme radi, že Slovan potvrdil príchod investora. Pravdepodobne zotrvá v KHL a do konca júla uhradí kompletne dlh,” povedal viceprimátor Bratislavy Juraj Káčer po správe od Širokého.

Uplynuli dva týždne a to je v športe dlhá doba. V slovenskom obzvlášť. Po niekoľkých dňoch ticha a nádeje zastihla fanúšikov Slovana nemilá správa.

Ruský denník Sport Express informoval, že investor si to so vstupom do klubu rozmyslel. Dôvodom má byť príliš nákladné financovanie Slovana. Klub v dôsledku okolností neodoslal vedeniu KHL potrebnú dokumentáciu.

"Podľa zdrojov Sport Expressu je vysoko pravdepodobné, že Slovan v sezóne 2019/20 nebude pôsobiť v KHL,“ tvrdia ruskí novinári.

Stanovisko v stredu popoludní vydalo vedenie súťaže:

„Viceprezident Slovana Juraj Široký ml. nás viackrát uistil, že klub investora nájde a bude pokračovať v KHL. No to sa nestalo. Doterajší sponzori boli pripravení pokračovať v podpore klubu, no nie v pokrývaní jeho dlhov, ktoré vznikli v dôsledku zlého manažmentu. Dlhy Slovana sú zároveň prekážkou pre nových investorov. Slovan k dnešnému dňu nemá financie, ktoré by zabezpečili jeho účasť v nasledujúcom ročníku KHL. Liga zostáva so všetkými zainteresovanými stranami v kontakte, aby vyriešila problém. Kalendár na novú sezónu vyhotovíme v dvoch verziách – so Slovanom a bez neho.“

Slovan má za sebou sedem sezón v KHL. Päťkrát nepostúpil do play off, v ňom prehral všetkých osem zápasov. V uplynulom ročníku padol na dno. V 62 stretnutiach zaznamenal 47 prehier, skončil posledný v súťaži.

Slovan nenapĺňa ambíciu fungovať ako liaheň pre slovenskú reprezentáciu. So zväčša priemernými cudzincami nedosahuje výsledky a prestáva lákať i fanúšikov.

Definitíva o budúcnosti Slovana by mala padnúť v najbližších týždňoch.

TV Pravda: Ako sa Radoslavovi Heclovi pozdával výkon Slovákov proti Kanade? Mal sa pískať zákrok na Dávida Buca v záverečnej tretine? Čo povedal na nešportové správanie sa fanúšikov v Košiciach? A prečo bude podľa neho kľúčom výhre s Nemeckom trpezlivosť? Pozrite si ďalšie vydanie relácie Príklep z dielne TV Pravda

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#KHL #HC Slovan Bratislava #budúcnosť
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Flower box biela kocka "M" farebné kvety

Flower box biela kocka "M" farebné kvety

32,99
Elite farebné frézie

Elite farebné frézie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk