Vyplatí všetky dlhy? O Slovan sa údajne zaujíma najbohatší Čech

, 08.03.2019 13:02
Jeff taffe, Anton Krasotkin
Oblečie si Jeff Taffe dres Slovana aj v budúcej sezóne? Autor: ,

O slovenský hokejový klub HC Slovan Bratislava má záujem pravdepodobne viacero investorov.

Nakoniec sa možno účastník Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) dostane do rúk českého podnikateľa Petra Kellnera, ktorý je majoritným vlastníkom spoločnosti PPF Group. Podľa informácií agentúry SITA má totiž v súčasnosti práve spomínaný podnikateľ rokovať s vedením hokejového klubu o jeho strategickom vstupe.

Rozhodne sa na konci mesiaca

Skupina PPF Group zatiaľ tieto informácie nepotvrdila, ale ani nevyvrátila.„Špe­kulácie nekomentujeme,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa skupiny PPF Zuzana Migdalová.

Petr Kellner je najbohatším občanom Českej republiky. Americký časopis Forbes odhadol jeho majetok na 10,6 miliardy dolárov a v rebríčku svetových miliardárov ho zaradil na 96. mieste.

Čen predstavenstva HC Slovan Bratislava Juraj Široký ml. na štvrtkovej tlačovej besede k budúcnosti hokeja v hlavnom meste priznal, že o vstupe nového strategického investora do hokejového klubu bol rokovať aj v Prahe. Detaily však nezverejnil s tým, že celá záležitosť by mala byť jasná do konca marca.

„Tie rozhovory trvajú strašne dlho, ale trvajú. Stále si myslíme, že k dohode dôjde. Máme tie prísľuby. Boli sme aj v stredu na rokovaní v Prahe, kde nám opäť prisľúbili, že keď si oni vyriešia nejaké svoje problémy, tak sa budú venovať nám,“ povedal na tlačovej besede Široký. O možnom záujme skupiny PPF Group o hokejový Slovan sa už dávnejšie zmienil aj denník Šport.

TV Pravda: Vedenie HC Slovan Bratislava hodnotí neúspešnú sezónu v KHL

Slovan má dlhy

Dlhšie sa hovorí aj o záujme francúzskej energetickej skupiny GDF Suez, ktorá v súčasnosti vystupuje pod názvom Engie. Zo strany francúzskeho investora by išlo o logický krok, keďže v nadnárodnej hokejovej lige KHL dominuje ako investor ruská plynárenská spoločnosť Gazprom. Francúzska spoločnosť však ani po viacerých urgenciách na otázky agentúry SITA nereagovala.

Minulý týždeň agentúre SITA potvrdili dva na sebe nezávislé zdroje záujem o hokejový Slovan zo strany slovenskej softvérovej spoločnosti Eset. Tá tieto informácie nateraz nepotvrdila, tiež ich však nedementovala.

„Nie, tieto informácie nevieme potvrdiť. K ostatným veciam sa tým pádom tiež nevieme vyjadriť,“ odpovedala na otázky agentúry SITA o tom, či Eset rokuje o vstupe do spoločnosti HC Slovan Bratislava a aké by prípadne malo byť jeho postavenie vo vlastníckych štruktúrach klubu, manažérka vzťahov s verejnosťou softvérovej firmy Zuzana Hošalová.

Hokejový klub musí okrem dlhodobých problémov s dlžobami voči hráčom riešiť aj problém s dlhom za nájomné za využívanie Zimného štadióna Ondreja Nepelu. Podľa mesta Bratislava, ktoré cez svoju organizáciu Správa telovýchovných zariadení hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislava (STaRZ) zimný štadión prevádzkuje, HC Slovan Bratislava za nájomné k 19. februáru dlhoval takmer 1 mil. eur.

Hokejovému klubu tak hrozí, že svoje domáce zápasy nebude mať kde hrať. Nové vedenie mesta na čele s primátorom Matúšom Vallom totiž avizuje, že ak klub dlžoby v najbližšom období nevyrovná, môže s ním mesto všetky nájomné zmluvy ukončiť. Podľa informácií agentúry SITA má strategický investor, ktorý v súčasnosti rokuje o vstupe do hokejového Slovana, záujem aj o kúpu Zimného štadióna Ondreja Nepelu.

TV Pravda: Majster sveta Radoslav Hecl o budúcnosti HC Slovan Bratislava

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#KHL #HC Slovan Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku