Slovanisti si vedenie nad lídrom neudržali. Országh ich napriek prehre pochválil

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v pondelkovom domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) s lídrom súťaže CSKA Moskva 1:4. Pre "belasých" to bola 43. prehra v sezóne, z toho 40. v riadnom hracom čase.

11.02.2019 21:01 , aktualizované: 21:37
CSKA Moskva Foto: ,
Gólová oslava hokejistov CSKA Moskva.

Zverencom Vladimíra Országha patrí v tabuľke Západnej konferencie posledné 12. miesto a so ziskom 31 bodov sú zároveň na chvoste celej súťaže.

„Belasí“ odohrajú nasledujúci duel v stredu 13. februára o 18.30 h proti Dynamu Minsk. Bude to posledné domáce stretnutie v sezóne. Zvyšné štyri zápasy odohrajú na ľade súperov, postupne nastúpia proti CSKA Moskva (15. februára), Dynamu Riga (18. februára), Jokeritu Helsinki (20. februára) a HK Soči (22. februára).

Slovan Bratislava – CSKA Moskva 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Góly: 37. Baranov (Chipchura, Švarný) – 38. Andronov (Kaprizov, Scott), 42. Kaprizov ((Grigorenko, Vey)), 45. Kaprizov (Grigorenko), 51. Kaprizov (Vey). Rozhodovali: Kuľov, Vasiliev Ivanov, Lazarev, vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 6788 divákov.
Slovan Bratislava: Štěpánek Sersen, Jánošík, Klok, Grman, Bačík, Švarný, Boldižár Jeglič, Sukeľ, Liška Červený, Taffe, Chipchura Bailey, Buc, Sloboda Baranov
CSKA Moskva: Johansson Blažijevskij, Nesterov, Robinson, Pašnin, Marčenko, Naumenkov, Romanov Grigorenko, Vey, Kaprizov Kalinin, Andronov, Scott Telegin, Šalunov, Slepyšev Tolčinskij, Karnauchov, Mamin

Slovan podľahol CSKA Moskva Fotogaléria - 8 fotiek Všetky fotky
Kyle Chipchura (Slovan) padá po súboji s...

Favorit začal lepšie, od úvodu trávil viac času v útočnom pásme a bol aj strelecky aktívnejší. Hráčov Slovana neprebudila ani presilová hra v polovici prvej tretiny, Johansson bol počas nej prakticky bez práce. Lepší Moskovčania si však napriek prevahe nedokázali vypracovať gólovú šancu a do kabín išli oba tímy za nerozhodného stavu.

Aj druhé dejstvo vyznelo v úvode lepšie pre CSKA, ale Slovan mal neskôr početnú výhodu a niekoľko striel musel riešiť brankár hostí. V 28. minúte sa vo veľkej šanci objavil Jánošík, ale sám pred brankárom mieril len do jeho ramena. Na opačnej strane vychytal Grigorenka Štěpánek. Obaja protagonisti sa stretli v súboji aj o pár sekúnd neskôr, ale opäť z neho vyšiel víťazne brankár Slovana.

Dávid Buc (Slovan), Arťom Blažijevskij a... Foto: TASR, Pavel Neubauer
Dávid Buc, Arťom Blaživejskij, Lars Johansson Dávid Buc (Slovan), Arťom Blažijevskij a brankár Lars Johansson (obaja CSKA).

Hostí potom dostal do úzkych ich ďalší faul, Johansson musel vykryť nepríjemnú „jedovku“ Sersena. Bojovná a odvážna hra Slovana priniesla ovocie v 37. minúte, keď brilantnú prihrávku Chipchuru poslal do siete Baranov. Dvadsaťročný útočník zaznamenal svoj prvý gól v KHL. Odpoveď hostí však prišla okamžite, skóre druhej tretiny uzavrel Andronov.

V úvode tretej tretiny sa do bekhendu oprel Kaprizov a prekvapenému Štěpánkovi zapadol puk pod hornú žrď. Ten istý hráč bol úspešný aj o tri minúty neskôr, keď šikovne tečoval strelu Grigorenka a poistil výhru CSKA. Kaprizov bol aj naďalej pri streleckej chuti, v 51. minúte zavŕšil hetrik a stanovil konečné skóre zápasu na 4:1 v prospech favorita.

Vladimír Országh (tréner Slovana): „Chlapci na ľade bojovali a nechali tam všetko. V tretej tretine nám dochádzali sily a bol viditeľný rozdiel v kvalite. S výkonom som spokojný, čo ocenili aj ľudia po zápase.“

Igor Nikitin (tréner CSKA): „Začali sme zle, ale v tretej časti sme sa vrátili k našej hre. Vtedy sme plnili to, čo sme si predsavzali a získali dva body.“

Adam Liška (útočník Slovana): „Dve tretiny sme boli vyrovnaní súperi CSKA. Potom však hostia zaradili vyšší stupeň a my sme nestíhali korčuliarsky.“

Jegor Baranov (útočník Slovana, premiérový gól v KHL): „Z premiérového zásahu v lige som sa tešil, ale vydržalo mi to len dve striedania, kým sme nedostali vyrovnávajúci gól. Teším sa, že som dal gól do siete CSKA Moskva, keďže som jeho odchovanec. Náskok sme si dlho neudržali, pretože prišla strata koncentrácie. Musíme sa naplno sústrediť celých 60 minút.“

Ďalšie výsledky KHL:

Avtomobilist Jekaterinburg – Torpedo Nižnij Novgorod 6:5 (1:1, 4:3, 1:1)
Góly: 19. a 40. Gračov, 21. Višnevskij, 30. Sexton, 32. Kazionov, 51. Dawes – 16. Aľajev, 21. Volčenkov, 22. Urakov, 29. Galuzin, 56. Paršin

Traktor Čeľabinsk – Neftechimik Nižnekamsk 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Góly: 2. Kravcov – 19. a 29. Chajrullin, 33. Zdunov

Dynamo Minsk – Lokomotiv Jaroslavľ 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Góly: 29. S. Kronwall, 32. Korškov, 34. Kozun

SKA Petrohrad – Severstaľ Čerepovec 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
Góly: 4. Zubarev, 9. Daciuk, 14. Koskiranta, 31. Barabanov – 3. Megalinskij

HK Soči – Viťaz Podoľsk 3:2 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 – 1:0)
Góly: 36. Rykov, 59. Šmeľov (BAKOŠ), 62. BAKOŠ – 23. A. Nikulin, 35. Rendulič

Spartak Moskva – Dynamo Moskva 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
Góly: 34. Zubov – 20. I. Nikulin, 23. V. Michajlov, 28. Kagarlickij, 39. Šipačov, 48. Zackrisson