Nechodíme na pytačky, znie zo Slovana. Prioritou je rokovanie s investorom

06.02.2019 17:23
Slovan, Riga
Hokejisti Slovana Bratislava. Autor:

Pre hokejistov bratislavského Slovana je súčasné sezóna jeho najhoršou za sedem rokov účinkovania v Kontinentálnej hokejovej lige. Jediný slovenský účastník je aktuálne posledný v nadnárodnej súťaži, prvý stratil šancu na postup do play off. Aká budúcnosť ho čaká? Bude pokračovať v KHL alebo prejde do inej ligy?

Ruská štátna agentúra TASS v minulých dňoch informovala, že vedenie Slovana rokuje s novým investorom. Ten by mal pomôcť vyriešiť súčasnú nepriaznivú finančnú situáciu a zabezpečiť chod klubu v nasledujúcich sezónach.

„Redaktor agentúry TASS sa zaujímal o aktuálnu situáciu v Slovane. Dostal informáciu, že akcionári rokujú o vstupe do klubu s potenciálnym novým vlastníkom. Rokovania sú vo finálnej fáze. Do konca marca by to malo byť jasné. Do tohto termínu musia aj ďalšie kluby KHL predostrieť vedeniu súťaže záruky pre pôsobenie v ďalšom ročníku,“ vysvetľuje Milan Vajda, marketingový riaditeľ hokejového Slovana. S dôvetkom, že nejde o nič nové.

„Rokovanie s novým investorom sa začalo vlani na jar. Prípadný predaj klubu nie je jednoduchá záležitosť, môže trvať dlho. Niektoré slovenské médiá prevzali správu TASS. V súčasnosti nerokujeme s nijakou inou súťažou o prípadnom prechode Slovana do nej, nechodíme na pytačky. V roku 2011 – ešte pred príchodom do KHL – sme mali záujem účinkovať v českej extralige, ponúkli sme projekt. České kluby s ním nesúhlasili, odvtedy sme s českou stranou neboli v kontakte. V tejto chvíli je absolútnou prioritou rokovanie s novým investorom,“ podotýka Vajda.

Slovan nie je bezprostredne medzi ohrozenými klubmi, ktoré by mohli v budúcom ročníku opustiť Kontinentálnu hokejovú ligu. Podľa ruských médií sa najviac hovorí o triu Amur Chabarovsk, Admiral Vladivostok a Severstaľ Čerepovec. Sú na chvoste rebríčka KHL podľa prijatých kritérií.

O tom, aký vlastník a odkiaľ sa zaujíma o Slovan, Vajda nekonkretizoval. „To mi neprináleží komentovať. Akonáhle bude podpísaná dohoda, vedenie klubu bude o nej športovú verejnosť informovať. V tejto sezóne je hlavným reklamným partnerom Slovana spoločnosť Gazprom Export.“

Pripomenieme, že v novembri vedenie KHL diskvalifikovalo štatutárov bratislavského klubu Juraja Širokého staršieho aj mladšieho. Dôvodom bolo neplnenie finančných záväzkov, Slovan nevyrovnal podlžnosti z minulej sezóny. Aj preto vedenie súťaže zakázalo klubu angažovať nových hráčov.

Zverenci Vladimíra Országha sú na poslednom dvanástom mieste v tabuľke Západnej konferencie KHL. V doterajších 56 zápasoch získali 31 bodov, najmenej zo všetkých účastníkov.

TV Pravda: Aké sú očakávania v nasledujúcich siedmich dňoch v športe si môžete pozrieť v relácii Týždeň v športe – lyžiarsky špeciál (vysielané 4.2.2019).

#HC Slovan Bratislava #KHL
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

29,99
Prestige krémové ruže

Prestige krémové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk