Čiliak zo Slovana definitívne do Brna, na odchode aj iní hráči

31.01.2019 16:30
Marek Čiliak
Brankár Slovana Marek Čiliak pri zákroku. Autor: ,

Slovenský hokejový brankár Marek Čiliak definitívne opustil HC Slovan Bratislava a vrátil sa do českej Komety Brno.

Dvadsaťosemročný gólman si vyžiadal transfer a Slovan mu ho odsúhlasil. Rodák zo Zvolena dochytá aktuálny ročník 2018/2019 v klube, ktorému pred príchodom do Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) pomohol k zisku dvoch majstrovských titulov. V drese „belasých“ absolvoval reprezentant SR 28 zápasov.

„Čaká sa už len na dotiahnutie administratívnych formalít zo strany KHL,“ píše sa na oficiálnej internetovej stránke bratislavského klu­bu.

V Slovane nepokračujú ani útočníci Patrik Lamper a Mário Lunter, ktorí budú hrať za Banskú Bystricu v najvyššej slovenskej súťaži Tipsport lige. Prvý menovaný sa pripojil k dvojnásobnému obhajcovi národného titulu už v priebehu tohto týždňa, Lunter odohrá za Slovan ešte štvrtkové stretnutie proti HC Soči.

Jediný slovenský zástupca v KHL už pred časom stratil aj teoretickú šancu na postup do play-off. „Vo všetkých troch prípadoch ide najmä o umožnenie hráčom predĺžiť si sezónu, zostať v zápasovej permanencii a zabojovať o záverečnú nomináciu pre domáci májový svetový šampionát v Bratislave a v Košiciach,“ píše sa na webe www.hcslovan.sk

Zástupcovia Slovana nevylúčili ani prípadné ďalšie zmeny v kádri. „Vzhľadom ku koncu transferového okna, ktoré je vo Švajčiarsku a v Škandinávii v neskoršom termíne (15. februára), sa môže ešte stať, že Slovan umožní predĺženie sezóny jednému či dvom hráčom v prípade, ak by bol o nich v týchto ligách veľký záujem.“

#HC Slovan Bratislava #Marek Čiliak
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku