Súťaže zručností KHL: Hudáček si zatancoval na ľade s krajankou Čupkovou

, 19.01.2019 17:58, aktualizované: 18:32

Hráči Černyševovej divízie sa stali víťazmi sobotňajších súťaží zručností, ktoré tradične predchádzajú nedeľňajšiemu Zápasu hviezd Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v Kazani.

Zo slovenských hokejistov sa na nedeľňajšom Zápase hviezd KHL predstaví brankár Július Hudáček, ktorý sa ujme úlohy kapitána Bobrovovej divízie. Gólman Spartaka Moskva sa zúčastnil aj súťaží zručností, ktoré sa niesli v uvoľnenej atmosfére.

Hudáček si na ľade zatancoval s krajankou Nicol Čupkovou, ktorá taktiež nebude chýbať na exhibícii. Okrem slovenskej útočníčky Ufy naň pozvali po Zápase hviezd ruskej ŽHL aj Tatianu Rafterovú (Petrohrad).

Pôvodne mal čeliť jej samostatnému nájazdu, ale napokon ju vyzval do tanca. Dvojica obkorčuľovala podstatnú časť ľadovej ploche a svoje vystúpenie ukončila presne v stredovom kruhu.

Dvadsaťšesťročná Čupková reprezentovala Slovensko na ZOH vo Vancouveri 2010 a predstavila sa aj na štyroch svetových šampionátoch v rôznych výkonnostných kategóriách. Od sezóny 2011/12 hráva v Ufe, s ktorou v predchádzajúcom ročníku získala majstrovský titul.

Aktuálne je šiestou najproduktívnejšou hráčkou najvyššej ruskej ženskej súťaže a druhýkrát v sérii sa predstavila aj na Zápase hviezd ŽHL. Tridsaťročného Hudáčka čaká v nedeľu Zápas hviezd KHL, v ktorom sa predstaví ako kapitán Bobrovovej divízie.

V kazanskej Tatnefť Arene súťažili hokejisti v piatich rôznych disciplínach. Najrýchlejším korčuliarom sa stal Dmitrij Kagarlickyj z Dynama Moskva, najtvrdšiu strelu predviedol Alexander Jelesin z Lokomotivu Jaroslavľ, najpresnejším strelcom sa stal Sergej Širokov z Avangardu Omsk, v „hokejovom biatlone“ triumfovali zástupcovia Černyševovej divízie a v nájazdovom súperení brankárov sa radoval Igor Bobkov z Omska.

Bývalý obranca Banskej Bystrice Mathew Maione napr. predviedol divákom, ako vie hrať na gitare. Brankár Konstantin Barulin sa predstavil v obleku a v zaujímavých prestrojeniach sa objavili aj ďalší hráči.

#Július Hudáček #Zápas hviezd KHL #Nicol Čupková
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku