Čierna séria pokračuje. Slovan prehral aj v Moskve

Hokejisti Slovana Bratislava zaknihovali piatu prehru v sérii. V stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) podľahli domácemu Dynamu Moskva 0:3. V Západnej konferencii sú naďalej na 10. mieste so ziskom 22 bodov.

28.11.2018 19:50
slovan khl Foto: ,
Jeff Taffe v drese HC Slovan Bratislava.

Zverenci trénera Vladimíra Országha sa najbližšie v rámci trojzápasového výjazdu na klziskách súperov predstavia v piatok 30. novembra o 17.30 h na ľade Viťaza Podoľsk.

KHL

Dynamo Moskva – Slovan Bratislava 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 23. Igumnov (Mironov, Brjukvin), 40. Šipačov (Kagarlickij, Makarov), 53. Hietanen (Kagarlickij, Šipačov). Rozhodcovia: Kuljov, Ščenjov – Antonov, Galimov, vylúčení: 4:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3670 divákov.
Dynamo Moskva: Jerjomenko – Volkov, Nikulin, Mironov, Hietanen, Koivisto, Menšikov, Pepeljajev, Zajcev – Alexejev, Šipačov, Kagarlickij – Brjukvin, Igumnov, Makarov – Mojsejev, Mozer, Kuľomin – Muranov, Jefremov, Babenko
Slovan Bratislava: Štěpánek – Sersen, Jánošík, Klok, Grman, Meszároš, Švarný, Bačik – Červený, Taffe, Řepík – Lunter, Sukeľ, Lamper – Jeglič, Bailey, Liška – Sloboda, Chipchura, Hrnka – Baranov

Vladimír Országh, tréner Slovana: „V prvej tretine sme boli Dynamu vyrovnaným súperom, no v druhej sme už za domácimi zaostávali. Nepochopiteľne sme sa nechali vylúčiť v našej presilovke, čo bol zlomový okamih. V tretej časti sme už nič nespravili s výsledkom, nemali sme na to silu. Dynamo zvíťazilo zaslúžene.“

Úvod zápasu zastihol v lepšej pohode Slovan, prvú šancu mal Jeglič. Domáci odpovedali strelou z hokejky Kagarlického, ale otvoriť skóre mohli „belasí“ po výpadoch Taffea a Lampera, v nájazdoch však neuspeli. Svižná prvá tretina bola vyrovnaná, ale ani jeden tím sa gólovo nepresadil.

V druhej tretine sa už postupne prejavovala mierna prevaha domácich, pomohol im k tomu aj rýchly gól. Štěpánka prekonal po vydarenej akcii v 23. minúte Igumnov. Vyrovnať mohol Hrnka, ale potom bolo horúco opäť pred bránkou hostí. Štěpánek najskôr svoj tím podržal, no v závere druhého dejstva nestačil na dorážku Šipačova.

V tretej tretine najskôr zahodili svoje šance Kagarlickij a Menšikov, Slovan mohol streliť kontaktný gól pri vylúčení Hietanena. Dynamo sa však ubránilo a obranca domácich ihneď po návrate z trestnej lavice prekonal Štěpánka po tretí raz.

Zverencom Vladimíra Országha sa potom do konca zápasu nepodarilo prekonať brankára Jerjomenka ani raz a pokračujú tak v streleckej mizérii z uplynulých zápasov. V piatich dueloch zaznamenali len štyri góly, pričom v dvoch vyšli naprázdno.

Ďalšie zápasy

Červená hviezda Kchun-lun – Sibir Novosibirsk 5:6 pp a sn (1:3, 0:2, 4:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 13. Palola, 49. Lundh, 52. Lajunen, 60. Palola, 60. Palola – 10. Michajlov, 15. Prince, 19. Brule, 39. Peltola, 39. Michajlov, rozh. nájazd Romancev

AK Bars Kazaň – Torpedo Nižnij Novgorod 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
Góly: 1. Azevedo, 11. Lukojanov, 27. Azevedo, 29. Lukojanov, 32. Klinkhammer – 45. Žafjarov

Neftechimik Nižnekamsk – Lokomotiv Jaroslavľ 3:4 pp a sn (2:2, 0:0, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 2. Bikmullin, 5. Musin, 59. Puustinen – 11. Afanasjev, 13. Nakládal, 52. Lokťonov, rozh. nájazd Kovalenko

Dynamo Minsk – Jokerit Helsinki 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Góly: 7. Bujnickij – 6. Platt, 14. Moses, 31. Vesalainen, 32. Joensuu

Viťaz Podoľsk – SKA Petrohrad 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)
Góly: 11. Tichonov, 15. Dacjuk, 26. Plotnikov, 33. Barabanov, 40. Kuzmenko, 58. Byvalcev

Viac na túto tému: #KHL #HC Slovan Bratislava #Dynamo Moskva