Kardinálne chyby v obrane. Slovan nestačil na Torpedo

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v sobotňajšom dueli KHL na ľade Torpeda Nižnij Novgorod 1:4. Nenadviazali tak na predchádzajúci triumf z Nižnekamsku a zostali na 10. mieste tabuľky Západnej konferencie.

17.11.2018 17:42
slovan khl Foto: ,
Jeff Taffe v drese HC Slovan Bratislava.

Slovan prestrieľal súpera 46:24, brankára domácich Stanislava Galimova ale dokázal prekonať až v závere obranca Eric Gelinas. „Belasí“ zakončia štvorzápasový trip na klziskách súperov v pondelok o 17.30 SEČ na ľade CSKA Moskva.

KHL

Torpedo Nižnij Novgorod – Slovan Bratislava 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Góly: 23. Žafjarov (Miele, Sabolič), 36. Varnakov (Paršin), 49. Iľjin (Calof, Verjajev), 60. Iľjin – 58. Gelinas (Řepík, Červený). Rozhodcovia: Morozov, Kuljov – Parikov, Kuprijanov (všetci Rus.), vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše Sabolič – Sersen na 5 min za bitku, Sukeľ 5+DKZ za pichnutie, presilovky a oslabenia: 0:0
Torpedo Nižnij Novgorod: Galimov – Bodie, Holm, Orlov, Barancev, Korobov, Sergijenko, Rodionyčev – Varnakov, Galuzin, Paršin – Žafjarov, Miele, Sabolič – Verjajev, Iľjin, Urakov – Calof, Makarenko, Smolin – Sjomin
Slovan Bratislava: Štěpánek – Sersen, Gelinas, Meszároš, Grman, Jánošík, Klok, Švarný – Řepík, Taffe, Červený – Jeglič, Sukeľ, Lunter – Liška, Bailey, Rau – Hrnka, Chipchura, Sloboda

Slovan začal na ľade Torpeda aktívne. Už v 3. minúte pálil nebepečne od modrej Švarný, o chvíľku neskôr netrafil z dobrej pozície bránku Řepík. V polovici prvej tretiny sa „belasí“ dostali do sľubného prečíslenia, Řepík nebezpečne vystrelil, po ňom ale ani Taffe a Červený nedostali puk za chrbát Galimova.

V 15. minúte dostalo Torpedo možnosť hrať presilovku po vylúčení Gelinasa, do brejku sa ale dostali hostia – Chipchura v prečíslení s Lunterom zakončil sám, brankár si s jeho pokusom poradil. Na druhej strane vytiahol Štěpánek lapačku po tvrdej strele Holma. Galimov neskôr nohou vykopol pokus Lišku a tak sa prvá časť skončila bez gólov. „Belasí“ ju vyhrali na strely 10:5.

Druhú tretinu odštartoval Slovan presilovkou bez výraznejšej šance a chvíľu po jej skončení inkasoval. Strelu Mieleho doklepol v 23. minúte za Štěpánkov chrbát Žafjarov – 1:0. Hosťom potom mohla pomôcť presilovka pri vylúčení Mieleho, Slovan ale v prostrednej časti zaostával za energickým výkonom z prvej tretiny. Zmeniť to mohol Bailey, no ani jeho veľká príležitosť v polovici zápasu sa gólom neskončila.

Galimov si držal čisté konto aj po strele Chipchuru. Práve v čase, keď hostia zvýšili aktivitu, udrelo na druhej strane. Po akcii Paršina doklepol bekhendom puk do siete Varnakov – 2:0. Štěpánek potom ešte vychytal Sjomina a domáci tak išli do kabín s dvojgólovým náskokom.

Ani v záverečnej časti sa Slovanu v koncovke nedarilo, navyše mohol inkasovať z hokejky Mieleho. Hostia prežili oslabenie pri vylúčení Jegliča, ten sa po návrate z trestnej lavice po pase od Gelinasa dostal do dobrej príležitosti, no ani on nenašiel recept na Galimova. V 45. minúte mohol vykresať nádej Lunter po ďalšej prienikovej prihrávke od Gelinasa, ale skóre sa nemenilo.

Hostia šance nepremenili a tak prišiel trest na druhej strane – na 3:0 zvýšil v 49. minúte Iľjin. Slovan chcel potom aspoň skorigovať skóre, šance na to mali Jeglič, či Lunter, no Galimovovi pokazil čisté konto až v 58. minúte Gelinas. Hostia to ešte v závere skúsili dlhší čas bez brankára a napokon inkasovali na 1:4, technický gól pripísali Iľjinovi.