Zahanbujúca prehra. Slovan schytal vo Viedni brutálny debakel od CSKA

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v piatkovom zápase v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) s CSKA Moskva 0:9. Pre "belasých" to bola najvyššia prehra v ročníku.

26.10.2018 21:02
HOKEJ-KHL: Bratislava - Helsinki Štěpánek Foto: ,
Jakub Štěpánek.
debata (5)

Zápas sa hral vo Viedni v rámci akcie KHL World Games, kde zverenci trénera Vladimíra Országha nastúpia aj v nedeľu 28. októbra o 17.00 h proti SKA Petrohrad.

V tabuľke Západnej konferencie patrí Slovanu 9. priečka, na ôsmy Podoľsk stráca bod.

Slovan Bratislava – CSKA Moskva 0:9 (0:4, 0:3, 0:2)
Góly: 1. Vey (Dahlbeck), 3. Kaprizov (Vey), 7. Robinson (Hansen), 10. Svetlakov (Telegin), 22. Andronov (Hansen, Kalinin), 34. Šalunov (Okulov), 34. Vey (Grigorenko), 46. Hansen, 55. Slepyšev (Grigorenko, Marčenko). Rozhodcovia: Ščenjov, Sojn – Viljugin, Palej,
vylúčení: 5:8 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:2, 5548 divákov.
Slovan Bratislava: Čiliak (7. Štěpánek) – Sersen, Jánošík, Klok, Grman, Gelinas, Bačik, Švarný – Řepík, Taffe, Virta – Liška, Sukeľ, Červený – Lamper, Bailey, Lunter – Hrnka, Chipchura, Rau
CSKA Moskva: Johansson – Dahlbeck, Robinson, Naumenkov, Nesterov, Marčenko, Blažijevskij, Romanov – Grigorenko, Vey, Kaprizov – Okulov, Slepyšev, Šalunov – Hansen, Andronov, Kalinin – Tolčinskij, Telegin, Svetlakov

Slovan vstúpil do zápasu veľmi zle a už po troch minútach si tréner Vladimír Országh zobral oddychový čas. Jeho zverenci totiž urobili dve hrúbky, ktoré potrestal súper dvoma gólmi. Už po 26 sekundách hry využil prvú Vey a po ňom sa presadil aj Kaprizov. Slovan odpovedal po krátkom obliehaní bránky súpera strelou Taffeho, ale vzápätí poslal puk za chrbát Čiliaka po tretí raz Robinson.

V bránke „belasých“ vystriedal Čiliaka Štěpánek, ale ten už po chvíľke nestačil na ďalšiu kombináciu Moskovčanov, po ktorej ho dokonca v oslabení prekonal Svetlakov. V závere tretiny mohol znížiť Virta, ale mieril iba do brankára.

Ani začiatok druhej tretiny Slovanu nevyšiel. Už po 68 sekundách nestačil Štěpánek na zakončenie Andronova a CSKA viedol o päť gólov. Hráči ruského tímu hrali veľmi jednoducho, výborne kombinovali, zatiaľ čo „belasým“ odskakovali puky aj po ľahkých prihrávkach. Marčenkova strela od modrej čiary sa v 27. minúte obtrela o pravú žrď, potom však prišli ďalšie okulahodiace kombinácie „červenej armády“. Prvú zakončil gólovo Šalunov a o 17 sekúnd neskôr aj Vey.

Tretie dejstvo vyšlo Slovanu najlepšie, už v úvode nastrelil konštrukciu bránky Gelinas. V 45. minúte im ponúkli ďalšiu šancu hráči CSKA, ktorí po faule išli do oslabenia. V ňom však prišla chyba Gelinasa, po ktorej sa do nájazdu dostal Hansen a strelil ôsmy gól. Slovan sa snažil aspoň o čestný úspech, ale v 55. minúte musel opäť prehltnúť ďalšiu radosť súpera, keď na konečných 9:0 pre CSKA upravil Slepyšev.

Hlasy po zápase:

Vladimír Országh, tréner Slovana: „Nastúpili sme do zápasu s tým, že musíme hrať všetci nad 100 percent, a že musíme k súperovi pristupovať čo najbližšie. Bohužiaľ, náš cieľ sa zrútil behom troch minút. CSKA hrala do konca zápasu až exhibične, my sme pred ňou mali priveľký rešpekt. Je mi ľúto fanúšikov, ktorí merali do Viedne cestu. Musíme sa z toho čo najskôr pozviechať, pretože už v nedeľu nás čaká ďalší ťažký súper. Súperovi blahoželám k výhre.“

Igor Nikitin, tréner CSKA: „Ja som spokojný s hrou i výsledkom. Som rád, že moji hráči si držali štandard až do konca zápasu.“

Michal Řepík, útočník Slovana: „Rozhodli naše chyby, ktorých sme urobili neuveriteľne veľa. Hráči CSKA trestali každé naše zaváhanie. Majú vo svojom strede skvele individuálne vybavených hráčov, dnes sme na nich vôbec nestačili.“

Jeff Taffe, útočník Slovana: „Súper potrestal každú našu chybu. Výsledok sa potom od toho odvíjal. Hráči CSKA hrali navyše veľmi dobre v obrane. Tento zápas musíme čo najskôr hodiť za hlavu, pretože v nedeľu môžeme mať ešte väčší problém.“

Ostatné zápasy

Amur Chabarovsk – Ak Bars Kazaň 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Góly: 8. a 55. Fajzullin – 22. Tkačov, 32. Pedan, 50. Postma, 60. Klinkhammer

Červená hviezda Kchun-lun – Nižnij Novgorod 1:2 sn (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 50. St. Pierre – 24. Markovin, rozhodujúci sam. nájazd Sabolič

Barys Astana – Viťaz Podoľsk 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Góly: 13. Michajlis, 29. A. Petersson, 35. Starčenko – 19. Aaltonen

Jokerit Helsinki – Spartak Moskva 4:3 pp (1:3, 2:0, 0:0 – 1:0)
Góly: 14. O'Neill, 21. Norman, 32. Joensuu, 63. Moses – 5. B. Maxwell, 9. Kutejkin, 16. Lisin

Dynamo Riga – SKA Petrohrad 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 21. Videll – 21. Gavrikov, 45. Hersley