Skvelý Slovan vyhral aj piaty zápas v rade. Chabarovsk zdolal o jeden gól

Hokejisti Slovana Bratislava zakončili vo štvrtok trojzápasovú domácu sériu s tímami z Ďalekého východu triumfom nad Amurom Chabarovsk 2:1 a víťaznú sériu natiahli už na päť duelov. Uplynulé dva vyhrali v riadnom hracom čase. Zverenci trénera Vladimíra Országha majú na konte 18 bodov.

18.10.2018 20:50
Slovan, fanúšikovia Foto: ,
Radosť fanúšikov Slovana v zápase proti Chabarovsku.
debata (4)

„Belasí“ rozhodli v druhej polovici druhej tretiny, keď sa presadil najprv pri presilovke Matúš Sukeľ a po ňom v oslabení Rudolf Červený. Slovanistov najbližšie čakajú dva zápasy u súperov, najprv sa predstavia v sobotu 20. októbra (16.00 h) na ľade Spartaka Moskva a potom v pondelok o 18.30 h v Soči.

Následne odohrajú v rámci série KHL World Games dve stretnutia vo Viedni proti CSKA Moskva (26. októbra) a SKA Petrohrad (28. októbra).

Slovan Bratislava – Amur Chabarovsk 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 33. Sukeľ (Meszároš, Virta), 37. Červený (Lunter) – 58. Pjanov (Jordán). Rozhodovali: Morozov, Ovčinnikov – Majtak, J. Streľcov, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 6710 divákov.
Slovan Bratislava: Štěpánek – Gelinas, Sersen, Grman, Meszároš, Klok, Jánošík, Bačik, Švarný – Řepík, Taffe, Červený – Liška, Sukeľ, Virta – Lamper, Bailey, Lunter – Baranov, Chipchura, Rau
Amur Chabarovsk: Alikin – Kolář, Kondratiev, Vorobjov, Korjagin, Aťušov, Jordán – Zohorna, Pjanov, Fajzullin – Potechin, Rasskazov, Dedunov – Gorškov, Vj. Ušenin, Vl. Ušenin – Rudenkov, Kuznecov, Veličkin

Úvodná aktivita domácich priniesla šikovnú strelu Baileyho, ktorú Alikin zneškodnil. Hostia následne zle striedali a prišla prvá presilovka pre Slovan. Príliš v nej však nevymyslel, nebezpečný bol len teč Taffeho, ale Alikin bol pozorný. Podobne dopadla i početná výhoda na druhej strane klziska.

V 8. minúte sa už-už dostával do brejku Taffe, no chýbala mu rýchlosť a obrana hostí ho zastavila. O dve minúty neskôr jej ušiel Řepík, no samostatný nájazd do gólového konca nedotiahol. Amur nevyužil ani ďalšiu presilovku, dobrú šancu mal Potechin, ale Štěpánek ho vychytal. V 17. minúte sa neujala ani strela Červeného z ľavého kruhu a tak išli tímy do šatní za bezgólového stavu.

V 23. minúte mal dobrú šancu Lamper, potom sa aktivita presunula na hokejky hostí. Štěpánka v krátkom slede preverili Zohorna a Vl. Ušenin, domáci brankár si s ich strelami poradil.

V 27. minúte si nakorčuľoval s pukom na pravý kruh Lunter a dobre vystrelil, ešte sa snažil o dorážku, no Alikin mal puk pevne vo svojej moci a tak sa strhla menšia šarvátka. Domáci útočník a Kondratiev si za ňu vyslúžili dve minúty. Pri hre 4 na 4 ohrozil domácu bránku tvrdou strelou Aťušov.

Slovanisti sa tešia z gólu proti Chabarovsku. Foto: SITA, Braňo Bibel
Slovan, hokej Slovanisti sa tešia z gólu proti Chabarovsku.

V 31. minúte bol blízko gólu Meszároš, ale jeho delovka od modrej skončila len na žrdi. Krátko nato nasledovala druhá presilovka Slovana v zápase a konečne aj zmena skóre. Strelu Meszároša tečoval za Alikinov chrbát Sukeľ – 1:0. V 37. minúte sa pri vlastnom oslabení dostali do brejku 2 na 1 Lunter s Červeným a druhý menovaný zvýšil presnou strelou z pravého kruhu na 2:0.

Do tretieho dejstva vstúpili aktívnejšie hostia v snahe vyrovnať, v 42. minúte sa Rasskazov natlačil pred Štěpánka, ale domáci brankár si poradil a krátko nato zneškodnil aj pokus Ušenina. Slovan sa zbytočne nepúšťal do útoku, sústredil sa na defenzívu a hrozil z kontier.

V 47. minúte predviedli peknú akciu Virta s Řepíkom, ale tretí gól z toho nebol. Amur si nevedel poradiť s dobrým napádaním domácich a len ťažko sa dostával do dobrých streleckých možností. Hostia však stupňovali tempo a v záverečných minútach súpera zatlačili a v 58. minúte sa im podarilo znížiť zásluhou Pjanova.

V závere skúsili hru bez brankára, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Hlasy po zápase:

Vladimír Országh, tréner Slovana: „Bol to pre nás ťažký zápas, Amur potvrdil výkon z Rigy, kde veľmi dobre bránil a využil svoje príležitosti. Ťažko sme sa presadzovali, mali sme nejaké šance, nájazdy, ale nedali sme góly. Dobré je, že sme skórovali pri hre špeciálnych tímov. V tretej tretine sme hrali príliš komplikovane, ale veľmi nás podržal brankár. Je to pre nás dôležité víťazstvo, nerodilo sa ľahko, no natiahli sme sériu a ideme ďalej.“

Nikolaj Borščevskij, tréner Amuru: „Musím oceniť, že moji hráči hrali až do konca. Za stavu 0:2 sme sa snažili otočiť výsledok, žiaľ sa nám to nedarilo, aj keď sme mali niekoľko šancí. Nádej nám svitla v závere, keď sme dali gól a ešte sme sa snažili vyrovnať, no nepodarilo sa nám to. Dobrý výkon predviedol brankár domácich.“