Prvá prehra v sezóne. Suverénny Jekaterinburg padol po 18 zápasoch

Víťazná séria hokejistov Jekaterinburgu v Kontinentálnej lige sa po 18 zápasoch skončila. Avtomobilist doma nestačil na Barys Astana, ktorému podľahol 1:2.

16.10.2018 21:54
Zápas hviezd KHL Foto: ,
Maskot Barysu Astana.

Astana prvýkrát prekonala českého brankára Jakuba Kovářa v 15. minúte, keď Patrice Cormier tečoval strelu od modrej čiary, ten istý hráč potom v druhej tretine využil presilovú hru.

V početnej výhode skórovali aj domáci, v 45. minúte sa zblízka presadil Francis Paré. Vyrovnať už ale favorit nedokázal, hoci v poslednej tretine vyslal na ďalšieho českého gólmana Dominika Hrachovinu 14 striel.

Napriek tomu je Jekaterinburg suverénnym lídrom nielen tabuľky Východnej konferencie, ale s 36 bodmi kraľuje celej súťaži.

Utorňajšie výsledky KHL:

HC Slovan Bratislava – Admiral Vladivostok 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)
Góly: 18. Taffe (Virta, Řepík), 36. Sersen (Červený, Taffe), 47. É. Gélinas (Taffe), 48. M. Sukeľ (Rau, A. Liška) – 4. Ugoľnikov (Tatalin, Černikov), 9. Mereskin (Glazačev), 34. Černikov

Avtomobilist Jekaterinburg – Barys Astana 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Gól: 45. Paré – 15. a 26. Cormier

Metallurg Magnitogorsk – Salavat Julajev Ufa 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)
Góly: 20. Čibisov – 11. Kadejkin, 62. P. Larsen

Traktor Čeľabinsk – Sibir Novosibirsk 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 40. Bergström, rozh. sam. nájazd Polygalov – 50. Kazakov

Dynamo Riga – Amur Chabarovsk 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Góly: 3. Dedunov

Ak Bars Kazaň – Jokerit Helsinki 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Góly: 37. Azevedo, 42. Sekáč – 20. Stollery, 57. Norman, 58. Grant

CSKA Moskva – Červená hviezda Kchun-lun 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)
Góly: 28. Kaprizov, 53. a 59. Okulov – 2. a 45. Palola, 13. Beck, 33. Bartley

Dynamo Minsk – Dinamo Moskva 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)