Prehrával 0:2 i 1:3. Slovan po obrate za 21 sekúnd predĺžil sériu triumfov

Hokejisti Slovana Bratislava natiahli sériu víťazstiev v KHL už na štyri zápasy, v utorok zdolali v domácom prostredí Admiral Vladivostok 4:3. V tabuľke Západnej konferencie sa posunuli so ziskom 16 bodov už na ôsme postupové miesto.

16.10.2018 21:11
Jeff taffe, Anton Krasotkin Foto: ,
Útočník Slovana Jeff Taffe padá pred brankárom Vladivostoku Antona Krasotkina.

Zverenci trénera Vladimíra Országha prehrávali v zápase 0:2 i 1:3, ale dokázali nepriaznivý vývoj otočiť. V tretej tretine za stavu 2:3 skórovali v priebehu 21 sekúnd Eric Gelinas a Matúš Sukeľ.

V drese hostí sa predstavil aj slovenský reprezentant Marek Hovorka, ktorý vyšiel bodovo naprázdno. Naposledy „belasí“ ťahali podobnú víťaznú šnúru v januári 2017, vtedy vyhrali až sedem zápasov v rade.

Slovenský zástupca v nadnárodnej súťaži zakončí trojzápasovú domácu sériu štvrtkovým súbojom s Amurom Chabarovsk (18.30).

Slovan Bratislava – Admiral Vladivostok 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)
Góly: 18. Taffe (Virta, Řepík), 36. Sersen (Červený, Taffe), 47. Gelinas (Taffe), 48. Sukeľ (Rau, Liška) – 4. Ugolnikov (Tatalin, Černikov), 9. Mereskin (Glazačev, Miščenko), 34. Černikov. Rozhodovali: Morozov, Sergejev – Majtak, J. Streľcov, vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 6198 divákov.
Slovan Bratislava: Čiliak Sersen, Gelinas, Grman, Meszároš, Jánošík, Klok, Bačik, Švarný Řepík, Taffe, Virta Liška, Sukeľ, Červený Lamper, Bailey, Lunter Baranov, Chipchura, Rau
Admiral Vladivostok: Krasotkin Antropov, Miščenko, Taratunin, Kubát, Ugolnikov, Tatalin Černikov, Vicharev, Koroľov Hovorka, Polák, Koňkov Voronin, Mereskin, Glazačev Feoktistov, V. Streľcov, A. Streľcov

Slovan mal už v 3. minúte veľkú možnosť otvoriť skóre, ale Chipchura sám pred Krasotkinom zaváhal. Na druhej strane stačila hosťom jedna nevinná akcia, aby sa gólovo presadili, nahodenie Ugolnikova od modrej čiary skončilo až za chrbtom Čiliaka – 0:1. Domáci reklamovali súperov teč so zdvihnutou hokejkou, ale videorozhodca gól odobril. „Belasých“ brzdili v rytme početné vylúčenia, Vladivostok tak hral v úvode často presilovku.

Kyle Chipchura zo Slovana sa snaží prejsť cez... Foto: SITA, Diana Černáková
Kyle Chipchura, Sergej Koňkov Kyle Chipchura zo Slovana sa snaží prejsť cez hráča Vladivostoku Sergeja Koňkova.

V 8. min v nej Hovorka ešte z uhla netrafil odkrytú bránku, no o minútu neskôr už zvýšil náskok Mereskin, aj s prispením korčule. Ten istý hráč mohol pridať aj tretí gól hostí, v 17. minúte z ideálnej pozície z kruhov trafil Čiliaka. Slovan sa dočkal zníženia o minútu neskôr, po zadovke Virtu elegantne poslal puk medzi Krasotkinove betóny Taffe.

Domáci si v úvode 2. tretiny prvýkrát zahrali presilovku, v nej poslali na bránku Admiralu niekoľko nebezpečných striel, no bez gólového efektu. V 27. min sa pri pomalom striedaní slovanistov dostal v presilovke hostí do úniku Voronin, ale Čiliak podržal svoj tím a vytesnil puk na ochrannú sieť.

„Belasí“ sa pokúšali o tlak, pred Krasotkina však prenikali iba s veľkou námahou. V 33. min mohol potrestať ojedinelé zaváhanie súperovho brankára Baranov, úplne prázdnu bránku však netrafil. To ho mohlo mrzieť, pretože na druhej strane Černikov nahodil puk od útočnej modrej a ten Čiliakovi prepadol do siete – 1:3. Slovan dokázal expresne odpovedať, v presilovke sa oprel do puku Sersen a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste – 2:3.

Slovanisti pokračovali v tretej časti v dobýjaní súperovej bránky. V 46. min sa dočkali vyrovnania, Taffe udržal puk v útočnom pásme, posunul ho na Gelinasa, ktorý strelou z pravého kruhu prepálil Krasotkina. Aréna opäť zaburúcala o 21 sekúnd neskôr. So šťastím sa presadil Sukeľ a Slovan prvýkrát v zápase viedol.

Tréner hostí reagoval na vývoj a vybral si oddychový čas. Admiral v závere vrhol všetky sily do útoku, Černikov sa ocitol v dobrej pozícii, no Čiliak sa stihol presunúť. Admiral to v závere skúsil bez brankára, ale Slovan už výsledok udržal.

Vladimír Országh, tréner Slovana: „Dosiahli sme veľmi dôležité víťazstvo, ktoré bolo najmä o charaktere a bojovnosti. Teší nás, že sme to zlomili na našu stranu. V prvej tretine sa súper dostal do tempa presilovkami, ktoré sme mu darovali. Chýbal nám dôraz, ktorý naopak Admiral mal a ukázal nám ho tromi gólmi. V tretej tretine sme chceli niečo spraviť s výsledkom, viac sme sa tlačili do bránky, nútili hostí k chybám a dvomi gólmi sme to otočili. V závere sme mali aj šťastie pri šanciach súpera, brankár nás ale svojimi zákrokmi podržal. Bolo to víťazstvo charakteru, ubojovali sme to a to by mal byť náš ‚trademark‘. Dúfam, že sa budeme posúvať ďalej.“

Sergej Svetlov, tréner Admiralu: „Celý zápas bol veľmi zaujímavý. Začali sme veľmi dobre, bohužiaľ, ten obraz hry sa zmenil, doplatili sme na vlastné chyby, ktoré súper využil vo svoj prospech a nakoniec zaslúžene vyhral. My musíme zapracovať na odstránení chýb.“

Matúš Sukeľ, autor víťazného gólu Slovana: „Celú tretiu tretinu sme hrali dobre. Bolo jedno, kto dá víťazný gól, hlavne, že sme ho strelili. Myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať za celý zápas. Mali sme zlý začiatok, hneď tri vylúčenia na našej strane, ale cítili sme, že to môžeme otočiť. Začali sme viac napádať, strieľať, vytvorili si šance a dali z nich góly. Máme ešte jeden zápas doma, verím, že nám vydrží šťastíčko, zvíťazíme a natiahneme sériu.“

Michal Sersen (obranca Slovana): „Je najdôležitejšie, že sme opäť bodovali naplno, hoci začiatok nebol ideálny. Rozbiehali sme sa pomalšie, ale dokázali sme sa vrátiť do zápasu a mali sme výbornú tretiu tretinu. Tam sme súperovi veľa nedovolili a zaslúžene zvíťazili.“