Čierna séria pokračuje. Slovan padol aj v Astane

07.10.2018 15:25
HOKEJ-KHL: Bratislava – Moskva slovan
Bránku Slovana hájil v Astane Jakub Štěpánek Autor: ,

Hokejisti Slovana Bratislava si v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) pripísali už piatu prehru za sebou. V nedeľu prehrali v Astane s domácim Barysom 0:3.

So ziskom ôsmich bodov figurujú stále na chvoste tabuľky Západnej konferencie.

Zverenci trénera Vladimíra Országha ťahajú päťzápasovú sériu prehier, šancu zlomiť ju budú mať najbližšie v utorok 9. októbra o 14.30 na štadióne Sibiru Novosibirsk.

KHL

Barys Astana – Slovan Bratislava 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Góly: 18. Ševčenko (Dietz), 22. Michailis, 40. Valk (Michailis, Blacker). Rozhodovali: Beljajev, Soin – Šalagin, Šišlo, vylúčení: 8:8, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 6235 divákov.
Barys Astana: Karlsson – Blacker, Dallman, Makljukov, Dietz, Klimontov, Lipin, Polochov, Danijar – Bochenski, Boyd, Frattin – Starčenko, Cormier, Petersson – Ševčenko, Valk, Michailis – Akolzin, Sagadejev, Asetov
Slovan Bratislava: Štěpánek – Sersen, Gelinas, Meszároš, Grman, Jánošík, Klok, Hedera – Řepík, Taffe, Červený – Liška, Sukeľ, Virta – Bailey, Chipchura, Rau – Lamper, Šimun, Lunter – Baranov

Slovanisti boli v úvodnej tretine strelecky aktívnejší, no väčšie šance mali domáci hokejisti a jednu z nich dokázali aj premeniť na vedúci gól. Už predtým však v 3. minúte mohol otvoriť skóre Boyd, no po prihrávke Frattina pred bránku neprekonal Štěpánka. O dve minúty neuspel na druhej strane ani Rau.

V nasledujúcich minútach sa hralo najmä v strednom pásme a ani jeden tím si nedokázal vypracovať väčšie príležitosti. Astana udrela v 18. minúte, keď sa do strely od modrej oprel Dietz a Ševčenko ju tečoval za chrbát Štěpánka – 1:0. Domáci si následne zahrali presilovku, no takmer v nej inkasovali. Liška však svoj únik na gól nepretavil.

Barysu vyšiel vstup do druhej tretiny a už v 22. minúte zvýšil na 2:0. Štěpánek neudržal strelu Michailisa, puk mu vypadol a dokotúľal sa až za bránkovú čiaru. Slovan si v ďalšom priebehu druhej tretiny zahral až štyri presilovky, no nič z nich nevyťažil. V 40. minúte navyše inkasoval tretí gól. Po chybe Meszároša sa dostali do úniku Michailis s Valkom a druhý menovaný upravil na 3:0.

Hokejisti Astany v tretej časti kontrolovali hru a mali jasnú prevahu aj vďaka trom presilovkám po sebe. Napriek tlaku však počas nich štvrtý gól nepridali. Pri početnej výhode to nešlo ani Slovanu, Karlssona dokázal ohroziť iba Klok strelou z diaľky, s ktorou si domáci brankár bez problémov poradil. V ďalšom priebehu už žiadny gól nepadol a tak si zverenci trénera Vladimíra Országha pripísali na konto už piatu prehru v sérii.