Slovan víta posilu do ofenzívy. Országh by rád videl jej produktivitu zo zámoria

21.09.2018 16:08
Casey Bailey
Casey Bailey strieľa gól v predsezónnej príprave New Yorku Islanders proti mestskému rivalovi Rangers v septembri 2017. Autor: ,

Slovenský hokejový klub Slovan Bratislava angažoval amerického útočníka Caseyho Baileyho. Dvadsaťšesťročný hráč sa s vedením účastníka KHL dohodol na ročnom kontrakte platnom do konca aktuálneho ročníka nadnárodnej súťaže.

Bailey si európsku súťaž vyskúša vôbec prvýkrát v kariére, doteraz pôsobil len za morom. Naposledy bol druhým najproduktívnejším hráčom farmy New York Islanders v Bridgeporte.

Podľa informácie na oficiálnom webe Slovana, kontrakt ešte podlieha registrácii na Centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve, Slovan sa bude snažiť vybaviť potrebné administratívne záležitosti tak, aby hráč mohol nastúpiť už do úvodného zápasu domácej série proti Spartaku Moskva.

„Casey je typickým severoamerickým hokejistom, platný v osobných súbojoch, silný a dôrazný pred bránkoviskom, pre mužstvo vie vybojovať množstvo pukov. Vyznačuje sa tvrdou strelou. Produktivitu, akú preukázal v posledných sezónach v AHL, by sme od neho radi videli aj v Slovane,“ povedal hlavný tréner „belasých“ Vladimír Országh.

Bailey začal s hokejom na rodnej Aljaške, v tíme West Anchorage High. Postupne sa cez USHL a univerzitnú NCAA, kde strávil tri sezóny, prepracoval až k profesionálom do NHL. Pravý krídelník dokázal k dôležitým kanadským bodom pridať aj dôraz v osobných súbojoch a bojovnosť.

V najlepšej svetovej lige debutoval v tíme Toronto Maple Leafs, kde v ročníku 2014/2015 nastúpil na šesť duelov. O rok neskôr si v AHL pripísal na konto 39 bodov, v sezóne 2017/2018 sa na sedem duelov opäť objavil v drese Ottawa Senators v NHL, väčší bodový zisk v podobe 21 gólov a 16 asistencií však zaznamenal na jej farme v Binghamptone.

Vlani bol pravák so 41 bodmi druhý najproduktívnejší hráč farmy New York Islanders, tímu Bridgeport Sound Tigers.

#HC Slovan Bratislava #Casey Bailey
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku