Čaká ich náročný trip. Pár dní budeme žiť po tme, vraví Štěpánek

15.09.2018 11:18
Slovan hokej khl
Gólová radosť hokejistov Slovana. Autor: ,

Hokejisti HC Slovan Bratislava majú na konte prvé dva triumfy v aktuálnej sezóne KHL. Po štyroch nezdaroch zvíťazili v ostatných dvoch zápasoch na domácom ľade, najprv zdolali v utorok Severstaľ Čerepovec 2:1, neskôr zvíťazili vo štvrtok nad favorizovaným Dinamom Moskva 3:2.

„Belasí“ majú po šiestich odohraných zápasoch na konte 5 bodov a sú na 10. mieste tabuľky Západnej konferencie.

„Triumf nás veľmi teší. Sú to pre nás dôležité body v domácom prostredí. Je dobré, že sme nadviazali na ostatný zápas, v ktorom sme takisto uspeli. Keď sme viedli 2:0, trochu sme sa stiahli, Dinamo bolo viac na puku, ale našťastie sme to dotiahli do úspešného konca,“ uviedol 18-ročný útočník Slovana Adam Liška, ktorý dosiaľ v KHL nazbieral 3 body za jeden gól a dve asistencie.

Liška verí, že hra Slovana sa stále vyvíja a zlepšuje. V zápase proti Dinamu ho tešili najmä dva góly v početnej výhode.

„Na úplnom začiatku ročníka sme neboli dobrí v presilovkách, ani v oslabeniach. Snažíme sa na tom pracovať na tréningoch a verím, že sa zlepšujeme, čoho dôkazom je, že sme sa presadili v presilovke. Takisto si myslím, že vo víťazných zápasoch sme hrali lepšie aj v oslabení,“ povedal rodák z Bratislavy.

Tréner
		Slovana Vladimír Országh
		počas...
Michal
		Řepík (Slovan) a vpravo Vitalij
		Menšikov...
+7Miika Koivisto (Dynamo)
		a vpravo Kyle
		Chipchura...

Slovanisti odohrajú najbližší duel dnes od 16.30 h na pôde Viťaza Podoľsk. Pre hráčov jediného slovenského účastníka Kontinentálnej hokejovej ligy ide o jeden z najnáročnejších výjazdov v sezóne, predstavia sa i v Pekingu, Chabarovsku a Vladivostoku.

„Nič podobné som ešte nezažil. Je to pre mňa nová skúsenosť a naozaj neviem, čo od toho môžem čakať,“ dodal Liška. Konformne sa vyjadril aj český obranca Slovana Lukáš Klok. „Ešte som taký výjazd nezažil. Dosiaľ najďalej som bol ako hokejista v Omsku. Som plný očakávaní. Prvý zápas bude zrejme fajn, ale v Číne to bude náročné na regeneráciu,“ povedal Klok.

Skúsenejší je brankár Jakub Štěpánek, ktorý v KHL pôsobí už ôsmu sezónu: „Nijako špeciálne sa na to nepripravujem. Musíme odletieť a hrať. Veľa sa toho nedá vymyslieť. Pár dní budeme žiť po tme. Tak to jednoducho je, každý rok to je rovnaké. Už som si na to zvykol.“

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku