Prvý triumf Slovana v sezóne zariadili zelenáči. Rozhodol Liška

Hráči Slovana Bratislava až v piatom tohtosezónnom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) dosiahli premiérový triumf. Zverenci trénera Vladimíra Országha v utorok večer v domácom prostredí zdolali Severstaľ Čerepovec tesne 2:1.

11.09.2018 21:12
Vladimír Országh Foto: ,
Na snímke tréner Vladimír Országh (Slovan) počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) HC Slovan Bratislava - Severstaľ Čerepovec.

Po bezgólovej prvej tretine skórovali „belasí“ dvakrát v druhej časti – v presilovke uspel Matúš Sukeľ a 33 sekúnd pred druhou sirénou premiérovým zásahom v KHL aj Adam Liška. V tretej tretine už len znížil niekdajší hráč Slovana Zach Boychuk.

Súboj sledovalo na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu iba 5162 divákov, čo je najnižšia návšteva na domácich dueloch Slovana v KHL.

V tabuľke Západnej konferencie je Slovan stále na predposlednom 11. mieste so ziskom troch bodov a skóre 6:16. Horšie je na tom už iba bieloruské Dinamo Minsk, ktoré ešte nezískalo ani bod.

Najbližšie hrá Slovan opäť doma, vo štvrtok 13. septembra o 18.30 h privíta Dinamo Moskva.

HC Slovan Bratislava – Severstaľ Čerepovec 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 26. M. Sukeľ (Virta), 40. Liška (Lunter) – 41. Boychuk (Stránský, Ashton)
Vylúčení: 7:3 na 2 min, navyše: Veriovkin (Čerepovec) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman, Bondar – Sadovnikov, Sazonov (všetci Rus.), 5162 divákov
Slovan: Čiliak – Sersen, É. Gélinas, Grman, Klok, Jánošík, A. Meszároš, Švarný – Řepík, Taffe, Červený – Liška, Chipchura, M. Lunter – Virta, C. Rau, M. Sukeľ – Buc, Šimun, T. Hrnka
Čerepovec: Furch – Kulda, Kuľaš, Veriovkin, Kornejev, Kudako, Malevič, Syčuškin – Stránský, Z. Boychuk, Ashton – Geraskin, Trubačov, Vovčenko – Bumagin, O. Jašin, Rybin – Zacharčuk, Karlin, Monachov – Lapin

Na snímke fanúšikovia Slovana počas zápasu... Foto: TASR, Marko Erd
Slovan Bratislava Na snímke fanúšikovia Slovana počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy.

Prvá tretina veľa hokejovej krásy nepriniesla. Obaja súperi si raz zahrali presilovku, no bez gólového efektu. Najväčšiu šancu prvej dvadsaťminútovky mal v 12. min Stránský, ale jeho pokus spomedzi kruhov zneškodnil lapačkou Čiliak.

Ten si v úvode druhej časti poradil aj s pokusmi Rybina, Zacharčuka a Boychuka. Slovan sa ujal vedenia v 26. min, keď v závere presilovky Matúš Sukeľ poslal za brankára Dominika Furcha zblokovanú strelu Patrika Virtu – 1:0.

Domácich potom niekoľkokrát zachránil Čiliak pri pokusoch hráčov súpera a Slovan „udrel“ tesne pred druhou sirénou aj druhýkrát – po prihrávke od Luntera pálil presne Liška aj s prispením korčule Maleviča a jeho gól potvrdila i videocentrála v Moskve.

Hostia hrali v úvode tretej časti presilovku a pred Čiliakom roztočili „kolotoč“, z pravého kruhu vystrelil Z. Boychuk a Severstaľ prehrával už iba o gól. V tíme z Čerepovca neskôr nepochodil Z. Boychuk a po ňom ani Vovčenko, ktorý trafil konštrukciu bránky Slovana. V poslednej minúte duelu siahol hosťujúci kouč k hre bez brankára, ale skóre sa už nezmenilo.

Hlasy:

Vladimír Országh (tréner Slovana): "Dosiahli sme dôležitý triumf, aj z pohľadu psychiky. Marek Čiliak previedol výborný výkon. Na konci sme mali aj trochu šťastia, no aj to patrí k hokeju. Dostali sme ďalší impulz do našej práce.“

Alexander Guľavcev (tréner Čerepovca): "Dnes rozhodlo, že sme nevyužili svoje šance. Chlapci na ľade neukázali to, čo sme si povedali.“

Adam Liška (útočník Slovana, autor víťazného gólu): "Presne takýto zápas sme potrebovali. Potrebovali sme sa chytiť. Aj keď nás súper občas zatlačil, dali sme do toho všetko.“

Matúš Sukeľ (útočník Slovana): "Tešíme sa z triumfu, je to veľmi dôležité víťazstvo na domácom ľade. Vraveli sme si, že musíme dať hoci aj ‚škaredé‘ góly a dnes nám tam našťastie padlo viac gólov ako súperovi. Marek Čiliak zase chytal výborne a aj s jeho prispením sme mali v závere šťastie a vybojovali si dva body.“