Pokazená domáca premiéra. Slovan nestačil na Jaroslavľ

Bránili zodpovedne, ale v ofenzíve toho veľa nepredviedli. Hokejisti Slovana nestačili v prvom domácom stretnutí sezóny v KHL na Lokomotiv Jaroslavľ. Podľahli mu 1:4. Slovenský zástupca v nadnárodnej súťaži tak prehral už štvrtý duel a v tabuľke Západnej konferencie má jediný bod.

09.09.2018 19:37
SR hokej KHL Slovan Jaroslavľ BAX Foto: ,
Kouč Vladimír Országh (Slovan) v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Slovan Bratislava - Lokomotiv Jaroslavľ.
debata (2)

Zápas otvoril slávnostným vhadzovaním kapitán „belasých“ majstrov Československa zo sezóny 1978/79 Milan Kužela. Slovanisti začali opatrne, všetko podriadili pozornej defenzíve.

Keď však mali zapnúť v ofenzíve – najmä v troch presilových hrách, chýbala ich hre myšlienka, pohotová prihrávka či nečakaná strela. Skóre otvoril v 11. min Averin po jednom z mála veľkých zaváhaní domácej defenzívy.

V druhej tretine boli hostia jednoznačne lepší, mali veľkú streleckú prevahu a strelili aj druhý gól. Zásah Jurtajkina z 29. min však pre faul na brankára po konzultácii arbitrov s videorozhodcom neplatil.

Tento moment konečne nakopol zverencov Vladimíra Országha a o päť minút kapitán Sersen po individuálnej akcii dokonca vyrovnal. V tých chvíľach hrali domáci lepšie, dostali hostí aj pod tlak, ale druhý gól nevyťažili.

Slovanu nevyšla domáca premiéra Fotogaléria - 8 fotiek Všetky fotky
Slovanista Patrik Virta a Nikita Čerepanov...

Pribrzdil ich predčasný koniec druhej tretiny necelé tri minúty pred jej oficiálnym vypršaním. Po jednom z tvrdých súbojov sa rozleteli dvere pre rolbu a rozhodca poslal oba tímy do šatní. V tretej časti mali opäť viac z hry hostia.

Loktionov využil presilovú hru a Slovan sa už na vyrovnanie nezmohol. Rozhodujúci zásah zasadil šesť minút pred koncom Denisenko a na konečných 4:1 upravil v závere Kozun. Ešte predtým predviedol pästnú výmenu domáci Chipchura s Nakládalom, ktorý nemal nárok.

„Škoda, že sme viac nevyťažili z tlaku po vyrovnávajúcom góle. Mentálne sme sa dostali hore a mali sme nejaké šance. Nepremenili sme ich rovnako ako v zápasoch predtým. Potom sme po inkasovanom góle museli otvoriť hru a dostali sme ďalšie dva,“ hodnotil duel český útočník Slovana Červený.

Úvod prvého domáceho zápasu Slovana Bratislava... Foto: TASR, Michal Svítok
SR hokej KHL Slovan Jaroslavľ BAX Úvod prvého domáceho zápasu Slovana Bratislava v novej sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) proti Lokomotivu Jaroslavľ.

Špeciálne ho mrzeli presilovky. „Nevyšli nám, aspoň, že sme ubránili súperove početné výhody. Presilovky rozhodujú zápasy, musíme si na nich dať viac záležať. Puk musí lietať pred bránku,“ doplnil.

Kouč Vladimír Országh pochválil súpera i svojho brankára Čiliaka.

„Narazili sme na veľmi dobrého a kompaktného súpera. Až na pár svetlých momentov sme celý zápas ťahali za kratší koniec. Nad vodou nás držal brankár Marek Čiliak, ktorý podal veľmi dobrý výkon. V tretej tretine sme úplne odišli, prehrávali sme každý súboj, z čoho vznikali prečíslenia. Na súpera sme nestačili korčuliarsky, fyzicky a preto to bola zaslúžená výhra súpera. Potrebovali by sme ešte asi mesiac, aby sme zlepšili niektoré veci,“ uviedol tréner Slovana.

KHL

Slovan Bratislava – Lokomotiv Jaroslavľ 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Góly: 34. Sersen – 11. Averin (Kraskovskij), 46. Loktionov (Kozun, Nakládal), 54. Denisenko (Alexejev, Jurtajkin), 60. Kozun (Loktionov). Rozhodovali: Vasiljev, Gofman – Sadovnikov, Sazonov (všetci Rus.), vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Chipchura 5+DKZ za údery – Nakládal 5+DKZ za údery, 10 min za narazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 8467 divákov
HC Slovan Bratislava: Čiliak – Sersen, Gelinas, Grman, Meszároš, Schaus, Jánošík, Bačík – Řepík, Taffe, Červený – Liška, Chipchura, Lunter – Virta, Rau, Hrnka – Buc, Šimun, M. Sloboda
Lokomotiv Jaroslavľ: Salák – Nakládal, Afanasjev, Pajgin, Jelesin, Čerepanov, Koledov, Kutuzov – Kozun, Kontiola, Loktionov – Averin, Kraskovskij, Iljenko – Sannikov, Alexejev, Jurtajkin –Kovalenko, Ivanov, Kajumov – Denisenko

Ďalšie nedeľňajšie výsledky

Avtomobilist Jekaterinburg – Admiral Vladivostok 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Góly: 53. Dawes, 54. Golyšev – 10. V. Strelcov

Metallurg Magnitogorsk – Červená hviezda Kchun-lun 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)
Góly: 2. Rasmussen, 6. Mozjakin, 12. Wolski – 31. Squires

Dynamo Riga – Severstaľ Čerepovec 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 – 0:1)
Góly: 27. K. Clark, 45. Videll – 25. Kulda, 27. Z. Boychuk, 63. Zacharčuk

Torpedo Nižnij Novgorod – Barys Astana 6:5 po predĺžení (0:2, 1:1, 3:2 – 1:0)
Góly: 45. a 64. Calof, 31. Iľjin, 37. Žafiarov, 52. Galuzin, 53. Miele – 17. a 44. R. Starčenko, 18. Asetov, 21. Bochenski, 47. Cormier