Prvý bod v sezóne. Slovan inkasoval v poslednej sekunde predĺženia

Hokejisti Slovana Bratislava získali v novej sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) prvý bod. Vo svojom treťom zápase prehrali vo štvrtok na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg 2:3 po predĺžení.

06.09.2018 18:37
HOKEJ-KHL: Bratislava - Jekaterinburg Foto: ,
Slovan Bratislava - Avtomobilist Jekaterinburg (január 2017).

Rozhodujúci gól inkasovali sekundu pred koncom extračasu od Anatolija Golyševa.

Za Slovan sa strelecky presadil obranca Michal Sersen v prvej tretine, duel poslal do predĺženia v poslednej minúte riadneho času pri hre bez brankára vyrovnávajúcim zásahom na 2:2 Jeff Taffe. „Belasí“ sa museli v zápase zaobísť bez zranených Patrika Lampera a Patrika Virtu.

Zverenci trénera Vladimíra Országha zakončili trip na klziskách súperov, v nedeľu absolvujú domácu sezónnu premiéru proti Lokomotivu Jaroslavľ (17.00 h).

Avtomobilist Jekaterinburg – Slovan Bratislava 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)
Góly: 7. Da Costa (Dawes), 25. Belousov (Paré), 65. Golyšev (Dawes, Višnevskij) – 13. Sersen (Liška, Chipchura), 60. Taffe (Sersen, Rau). Rozhodovali: Gamalej, Kislov – Maximovskij, Osipov (všetci Rus.). vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4562 divákov
Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář – Trjamkin, Vasilevskij, Mamkin, Mišarin, Gurkin, Višnevskij, Valitov – Česalin, Kučerjavenko, Krikunov – Golyšev, Da Costa, Dawes – Sexton, Paré, Belousov – Litovčenko, Popov, Rassejkin – Obidin
lovan Bratislava: Štěpánek – Gelinas, Sersen, Grman, Meszároš, Schaus, Jánošík, Bačik, Švarný – Řepík, Taffe, Červený – Liška, Chipchura, Lunter – Buc, Rau, Sukeľ – Šimun, Hrnka

Premiérovo v sezóne sa do bránky Slovana postavil Štěpánek a už v prvej minúte musel pravým betónom riešiť koncovku po nebezpečnej akcii Kučerjavenka s Dawesom. Domácim patril úvod stretnutia a ich aktivita vyústila do gólu v 7. minúte – Dawes šikovne od ľavého mantinelu našiel pred bránkou voľného Da Costu a ten otvoril skóre.

Slovan postavilo na nohy vylúčenie Gurkina v polovici prvej časti, tesne po skončení početnej výhody vystrelil od modrej čiary Sersen a puk skončil za chrbtom brankára Kovářa – 1:1. Hostia ešte pred prestávkou ustáli oslabenie a neskôr i šancu Mamkina, do kabín išli za nerozhodného stavu.

Vyrovnanú pasáž na začiatku druhej časti vystriedala zvýšená aktivita favorita a Avtomobilist dostal odmenu v 25. minúte. Nahodený puk Parého od modrej čiary sa pred bránkou dostal k Belousovovi a ten poslal svoj tím opäť do náskoku – 2:1. Slovan mohol odpovedať rovnako už o chvíľu neskôr po pohľadnej akcii Chipchuru, po jeho strele sa ale ukážkovým „semaforom“ prezentoval Kovář.

Český brankár domácich vyšiel úspešne aj z ďalších mikrosúbojov proti Lunterovi a Sukeľovi a krátky tlak „belasých“ vyrovnanie nepriniesol. Snahu hostí potom pribrzdilo vylúčenie Řepíka, ktoré jeho tím prežil bez ujmy, ale stále naháňal tesné manko.

Tretiu tretinu odštartoval Slovan presilovkou, Kovář v nej zlikvidoval nebezpečný pokus Taffeho i delovku Gelinasa od modrej čiary. Slovan sa smerom dopredu snažil, defenzíva domácich však odolávala aj s pomocou častého kúskovania hry.

Na druhej strane mohol Avtomobilist poistiť svoj náskok v polovici tretej časti, spoluhráčov ale zákrokmi podržal Štěpánek a Sexton vo veľkej príležitosti trafil iba žrď odkrytej bránky. Slovan napokon vyrovnal v hre bez brankára, 49 sekúnd pred koncom sa bekhendom presadil Taffe a poslal duel do predĺženia. V ňom rozhodol o triumfe domácich Golyšev sekundu pred sirénou.

Ďalšie štvrtkové výsledky

Metallurg Magnitogorsk – CSKA Moskva 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 17. Bereglazov – 33. Šalunov, 53. Karpizov

Severstaľ Čerepovec – Avangard Omsk 1:4 (1:3, 0:1, 0:0)
Góly: 40. Zacharčuk – 9. M. Talbot, 15. Širokov, 16. A. Galimov, 42. Manukian

Dinamo Moskva – Sibir Novosibirsk 6:3 (1:2, 4:1, 1:0)
Góly: 17. Šipačov, 25. Indrašis, 29. Hietanen, 30. I. Nikulin, 38. Afinogenov, 46. Tarasov – 2. Michajlov, 12. Piganovič, 24. Šarov

Lokomotiv Jaroslavľ – Salavat Julajev Ufa 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Góly: 14. Ilienko, 23. Jelesin, 30. Nakládal, 49. Kutuzov – 7. Kemppainen, 12. M. Majorov

Viac na túto tému: #KHL #HC Slovan Bratislava #Avtomobilist Jekaterinburg