Slovan potvrdil odchod Zimana, v stredu predstaví trénera a posily

, 28.05.2018 16:49, aktualizované: 29.05.2018 10:38
Patrik Ziman
Patrik Ziman. Autor: ,

Vedenie hokejového Slovana Bratislava potvrdilo odchod Patrika Zimana z pozície generálneho manažéra. Stane sa tak k 31. máju 2018. O ukončenie spolupráce požiadal Ziman a zástupcovia majoritného akcionára sa rozhodli to akceptovať.

„HC Slovan Bratislava sa k aktuálnemu dianiu v klube podrobnejšie vyjadrí na mimoriadnej tlačovej konferencii v stredu 30. mája, na ktorej okrem iného oficiálne predstaví aj hlavného trénera A-mužstva v novej sezóne KHL 2018/19, avizované príchody hráčov do klubu, ako aj detailnejší program letnej predsezónnej prípravy,“ referuje „web "belasých“ .{target:_blan­k}":[http://www.hcslovan.sk/…azera-klubu/].

Svoje ročné pôsobenie mal dobrovoľne ukončiť ako odpoveď na nečinnosť vedenia pri jeho návrhu z konca apríla na odvolanie športového manažéra Oldřicha Štefla.

"Moja požiadavka akosi zostala v ‚lufte‘. Najprv bol pán Široký na dovolenke, čakalo sa na jeho príchod. Potom sme sa stretli, ale to, čo som žiadal, nenašlo odozvu, preto som sa rozhodol vo štvrtok podať výpoveď. Nevidel som iné východisko,“ povedal Patrik Ziman pre web šport24.sk a pokračoval:

"Všetko zlé je na niečo dobré. Verím, že moja misia v Slovane priniesla prvky, ktoré v budúcnosti pomôžu klubu fungovať na zdravších princípoch. Neprináleží mi hodnotiť dôvody a argumenty akcionárov k personálnej zmene na poste športového riaditeľa. Ďakujem za príležitosť pracovať pre najlepšiu športovú značku na Slovensku, byť súčasťou emócie, ktorú prajem zažiť každému. Prajem všetkým fanúšikom nech sklamania čo najskôr vystrieda radosť.“

Hokejistom Slovana sa ani v uplynulej sezóne nepodarilo postúpiť do play off KHL, v tabuľke Západnej konferencie obsadil predposledné 12. miesto so ziskom 58 bodov z 56 zápasov.

Na udalosti v Slovane s nevôľou reagoval fanklub Verní Slovanu, ktorý pohrozil bojkotom. Na sociálnej sieti vyjadril podporu Zimanovi a žiada odchod Štefla.

"Dnešný dátum sa hlbokými písmenami zapíše do histórie. Žiaľ, negatívne. Zapíše sa ako pohreb nášho milovaného klubu! Trend, ktorý je nastolený už niekoľko rokov pokračuje. Nečinnosť, nechcenie, nechuť? Nevieme. Vieme však, že ten, ktorý náš klub stále zráža na kolená a úplne dno zostáva, na úkor človeka, ktorý robil pre klub a nás fanúšikov aj nemožné, na úkor Patrika Zimana! My ako fanklub sa už odmietame na toto pozerať a byť účastní na špinavostiach, ktoré sa páchajú na hráčoch, zamestnancoch a najmä na samotnom Zimanovi.

Preto už teraz, vyhlasujeme totálny bojkot a nefandenie, pokiaľ tam bude sedieť Štefl! Čoskoro vás budeme informovať o dátume valného zhromaždenia, kde prejednáme ešte ďalšie kroky! Už stačilo! Buď Štefl, alebo my!," napísal fanklub na sociálnej sieti facebook.

#HC Slovan Bratislava #Patrik Ziman #Oldřich Štefl
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku