Zmeny v divíziách sa dotkli aj Slovana, mužstvá odohrajú o šesť zápasov viac

25.04.2018 18:40
Slovan Bratislava, tím
Tím Slovana Bratislava po zápase KHL s Dynamom Minsk. Autor: ,

Prerozdelenie klubov v rámci konferencií a divízií a zvýšenie počtu zápasov v základnej časti sú niektoré zo zmien v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) pre ročník 2018/2019. Informuje o tom web nadnárodnej súťaže, v ktorej v podobe HC Slovan Bratislava má zastúpenie aj Slovensko.

V závere marca Rada riaditeľov KHL rozhodla o vylúčení klubov Lada Togliatti a Jugra Chanty-Mansijsk zo súťaže, nebudú teda súčasťou nového 11. ročníka. Lada a Jugra skončili na posledných dvoch miestach v trojročnom hodnotení klubov, ktorý posudzuje schopnosť tímov účinkovať v lige a ich celkový prínos k rozvoju KHL.

V sezóne 2018/2019 KHL bude mať 25 účastníkov. Keďže Togliatti aj Chanty-Mansijsk účinkovali v Charlamovovej divízii (Východná konferencia), bolo nevyhnutné pristúpiť k prerozdeleniu klubov na tejto úrovni.

V rámci Západnej konferencie sa z Bobrovovej do Tarasovovej divízie porúčajú Slovan Bratislava a Dinamo Minsk, opačným smerom putujú Dinamo Moskva a Severstaľ Čerepovec. Torpedo Nižnij Novgorod sa zo Západu presúva na Východ – z Tarasovovej do Charlamovovej divízie.

Súpermi Slovana v šesťčlennej Tarasovovej divízii sú CSKA Moskva, Dinamo Minsk, Lokomotiv Jaroslavľ, HK Soči a Viťaz Podoľsk.

V ročníku 2017/2018 každé z mužstiev v základnej časti odohralo 56 stretnutí, po novom to bude 62 stretnutí. Každý sa stretne s každým doma aj vonku, čo predstavuje 48 duelov, a tiež sedemkrát doma aj sedemkrát vonku s tímami zo svojej konferencie. Na každého teda čaká 31 domácich zápasov a 31 duelov u súperov.

Do play-off tradične prenikne po osem mužstiev z konferencie. Prvé dve priečky na Západe i Východe obsadia víťazi divízií, za nimi sa zoradia tímy podľa počtu bodov; poradie v rámci divízií nie je v tomto smere kritériom.

Slovensko bude mať v KHL svojho zástupcu ôsmy ročník v sérii. Po dnes už neexistujúcom HC Lev Poprad, ktorý v KHL hral v sezóne 2011/2012, do nadnárodnej ligy vstúpil v lete 2012 bratislavský Slovan.

Rozdelenie klubov do konferencií a divízií Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2018/2019:

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Bobrovova divízia (6): Dinamo Riga, Dinamo Moskva, Jokerit Helsinki, Severstaľ Čerepovec, SKA Petrohrad, Spartak Moskva
Tarasovova divízia (6): CSKA Moskva, Dinamo Minsk, Lokomotiv Jaroslavľ, HC Slovan Bratislava, HK Soči, Viťaz Podoľsk

VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Charlamovova divízia (6): Ak Bars Kazaň, Avtomobilist Jekaterinburg, Metallurg Magnitogorsk, Neftechimik Nižnekamsk, Torpedo Nižnij Novgorod, Traktor Čeľabinsk
Černyševova divízia (7): Admiral Vladivostok, Amur Chabarovsk, Avangard Omsk, Barys Astana, Červená hviezda Kchun-lun, Salavat Julajev Ufa, Sibir Novosibirsk

#KHL #HC Slovan Bratislava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

35,99
Lady ružová orchidea

Lady ružová orchidea

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk