V Moskve odohrali najdlhší zápas KHL. Jokerit rozhodol gólom v 143. min

Favorizovaný SKA Petrohrad postúpil do finále Západnej konferencie play off Kontinentálnej hokejovej ligy. V piatom zápase semifinále doma zdolali Lokomotiv Jaroslavľ 3:1 a sériu hranú na štyri víťazstvá ovládli 4:1.

22.03.2018 20:11 , aktualizované: 23:58
Petrohrad, Slovan Foto: ,
Hokejisti Petrohradu oslavujú gól na archívnej snímke.

Hrdinom Petrohradu sa stal Iľja Kovaľčuk, ktorý najprv v prvej tretine otvoril skóre a v druhej časti hry asistoval pri víťaznom góle Vadima Šipačova.

Jokerit odvrátil vyradenie a znížil sériu na ľade CSKA Moskva na 2:3 gólom v piatom predĺžení. Šťastným strelcom víťazného zásahu na 2:1 bol v čase 142:09 Mika Niemi. Musel ho potvrdiť videorozhodca na podnet trénera domácich Igora Nikitina, ktorý avizoval predchádzajúce postavenie mimo hry. Séria pokračuje v sobotu v Helsinkách.

Išlo o najdlhší zápas v histórii KHL. Duel bol špecifický najmä pre hráča hostí Petteriho Wirtanena. Ten nielenže nastúpil na svoje 300. stretnutie v KHL, no bol aj pri druhom najdlhšom zápase KHL. Ešte ako člen ukrajinského tímu Donbass Doneck odohral aj vyše 126-minútový duel s českým Levom Praha. Ani jeden z týchto klubov už neexistuje.

Semifinále play off Západnej konferencie KHL:

SKA Petrohrad – Lokomotiv Jaroslavľ 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) – konečný výsledok série: 4:1
Góly: 14. Kovaľčuk, 29. Šipačov, 43. Kablukov – 22. Lekomcev

CSKA Moskva – Jokerit Helsinki 1:2 po päťnásobnom predĺžení – stav série 3:2
Góly: 11. Kaprizov – 4. O' Neill, 143. Niemi

Viac na túto tému: #Iľja Kovaľčuk #SKA Petrohrad #Lokomotiv Jaroslavľ #play off KHL