Třinec lanáril Viedenského. Slovan ho predať nemôže, nemá dosť Slovákov

, 31.01.2018 16:24
Marek Viedenský
Marek Viedenský. Autor: ,

Účastník najvyššej českej hokejovej súťaže HC Oceláři Třinec chcel získať útočníka Marka Viedenského zo Slovana Bratislava.

„Belasí“ však na regulárne ukončenie sezóny v KHL potrebujú minimálne desať hráčov so slovenským občianstvom. Ak by Viedenský opustil Slovan, klub by túto podmienku nesplnil.

Bratislavské mužstvo odohrá v tejto sezóne KHL ešte dve stretnutia. Uzávierka prestupov sa v Česku končí v stredu o polnoci a Třincu sa tak zrejme transfer 27-ročného centra nepodarí zrealizovať.

Naopak, obranca Tomáš Voráček zo Slovana odchádza – stal sa novou posilou hokejistov Sparty Praha. „Tomáš je defenzívnym typom obrancu a sľubujeme si od neho najmä zvýšenie dôrazu v predbránkovom priestore,“ uviedol športový riaditeľ Sparty Michal Broš o Voráčkovi.

Voráček by sa k novému tímu mal pripojiť už na štvrtkovom tréningu a na druhý deň by mohol nastúpiť v zápase proti Hradcu Králové. „Všetko išlo veľmi rýchlo a som rád, že ma Slovan uvoľnil. Do Sparty sa teším. Je to najslávnejší český klub s obrovskou tradíciou. Som rád, že sa pre mňa táto sezóna ešte nekončí. Viem, že sa Sparte nedarí úplne podľa predstáv, ale to sa môže v závere sezóny zmeniť,“ poznamenal Voráček v rozhovore pre klubový web hcsparta.cz.

Informácie uverejnil portál hokej.cz.

#Marek Viedenský #HC Slovan Bratislava #HC Oceláři Třinec #Tomáš Voráček
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Kytica Zimona 17

Kytica Zimona 17

73,99
Elite červené ruže Grand

Elite červené ruže Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk