Rozhodla druhá tretina. Slovan prehral v Ufe

21.01.2018 15:25
HOKEJ-KHL: Bratislava - Ufa
Slovanisti prehral s Ufou 3:5. Autor: ,

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľňajšom zápase KHL na ľade Salavatu Julajev Ufa 3:5 a nenatiahli tak víťaznú sériu na tri stretnutia.

V tabuľke Západnej konferencie naďalej patrí zverencom trénera Eduarda Zankovca 12. priečka so ziskom 55 bodov.

„Belasí“ pokračujú v rámci šesťzápasovej šnúry na klziskách súperov najbližšie v utorok 23. januára o 17.00 h na ľade Neftechimiku Nižnekamsk.

KHL

Salavat Julajev Ufa – Slovan Bratislava 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)

• Góly: 19. Tkačov (Arzamascev), 28. Omark (Kempainen), 29. Busarov (Panin), 29. Tkačov (Larsen, Burdasov), 55. Hartikainen (Larsen, Kemppainen) – 10. Garbutt (Genoway, Viedenský), 50. Boychuk (Hedera, Genoway), 54. Mikúš (Hedera).

Rozhodovali: Cyplakov, Ščeňov – Maitak, Strelcov (všetci Rus.), vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 8052 divákov.

• Salavat: Nalimov – Panin, Larsen, Arzamascev, S. Garejev, Loginov, Bartulis, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Lisin, Zubov, Fjodorov – Burdasov, Tkačov, Sajustov – Soloduchin, M. Majorov, Kuzmin – Busarov
  • Slovan: Štěpánek (29. Sedláček) – Meszároš, Sersen, Després, Bačik, Voráček, Černý, Hedera – Řepík, Boychuk, Mikúš – Garbutt, Viedenský, Genoway – Hrnka, Šťastný, Skalický – Hecl, Šerbatov, Réway – Sádecký

Slovan začal sympaticky, v 3. minúte našiel Réway perfektnou prihrávkou úplne voľného Hecla, ktorý však zblízka namieril iba do domáceho brankára Nalimova. Hostia zaskočili favorita pohybom a dôraznou hrou, stačili mu aj korčuliarsky.

V 10. minúte sa zaslúžene ujali vedenia zásluhou Garbutta, ktorý po prihrávke od Viedenského unikol dvom brániacim protihráčom a presnou strelou švihom prekonal Nalimova. Domáci po inkasovanom góle zvýšili tempo, v presilovke zavreli Bratislavčanov a v 19. minúte sa dočkali vyrovnania. Po prihrávke Arzamasceva prepálil Štěpánka z uhla Tkačov.

V druhej tretine začal Slovan nádejnou presilovou hrou. Lenže, nasledovala pasáž, ktorá rozhodla o osude zápasu v jeho neprospech. Hostia inkasovali v priebehu 28. a 29. minúty tri góly z hokejok Omarka, Busarova a opäť Tkačova. Po tomto zásahu opustil Štěpánek bránku „belasých“, vystriedal ho Sedláček.

V úvode tretieho dejstva prežili „belasí“ dve oslabenia a potom sa zahryzli do súpera. V 50. minúte prihral Genoway pred bránku Boychukovi a ten znížil na 2:4. O štyri minúty neskôr bol rozdiel už len jednogólový.

Hedera vystrelil od modrej a puk usmernil do siete Mikúš – 3:4. Domáci však drámu nedopustili a rýchlo pridali piaty gól. Po brejku troch proti dvom skóroval Hartikainen – 5:3. Slovan v závere ešte odvolal brankára, ale gól už nedal.