Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slovan nezopakoval prekvapenie. Na záver domácej série podľahol Traktoru

Hráči Slovana Bratislava po utorkovom prekvapujúcom triumfe nad Magnitogorskom nezískali vo štvrtkovom súboji v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) ani bod, pred vlastnými fanúšikmi podľahli Traktoru Čeľabinsk 0:3.

11.01.2018 21:40
Ryan Garbutt, Alexander Šarov Foto: ,
Slovanista Ryan Garbutt v roztržke s Alexandrom Šarovom z Čeľabinska.

Zverenci trénera Eduarda Zankovca nastúpili proti súperovi, ktorý stále bojuje o miestenku v play off a na hre tímov to bolo vidieť. Traktoru sa podarilo premeniť niekoľko šancí, dvakrát skóroval Alexej Kručinin a raz sa do streleckej listiny zapísal Nick Bailen.

Po štvrtku má bratislavský klub na svojom konte 50 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí predposledná 12. pozícia. Od stredy už nemá ani matematickú šancu na prienik do play-off.

Slovan do konca januára čakajú už len súboje u súperov, nasledovať bude olympijská pauza. Po nej "belasí“ absolvujú už len dve stretnutia, sezónu 2017/2018 zakončia domácim súbojom proti Dynamu Minsk vo štvrtok 1. marca.

HC Slovan Bratislava – Traktor Čeľabinsk 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

• Góly: 19. Kručinin (Jakuceňa, Polygalov), 32. Kručinin (Jakuceňa, Polygalov), 45. Bailen (Videll)
  • Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: Garbutt (Slovan) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ansons (Lot.), Birin – Lazarev, Sivov (všetci Rus.), 7909 divákov
  • Slovan: Štěpánek – Meszároš, Sersen, Ebert, Després, Bačík, T. Voráček, Černý – Řepík, Viedenský, Z. Boychuk – J. Mikúš, Colby Genoway, L. Kašpar – Lamper, T. Hrnka, Garbutt – Marek Sloboda, Ščerbatov, Skalický
  • Čeľabinsk: Francouz – Višnevskij, Nikitin, Bailen, Rjasenskij, Borodkin, Šinin, A. Petrov – Jakuceňa, Polygalov, Videll – Gynge, Szczechura, Kručinin – Kravcov, Rybakov, Šarov – Senťurin, J. Petrov, Černikov

Začiatok stretnutia patril hosťom, ale Slovan mal prvú vážnejšiu šancu v zápase. V 4. min Z. Boychuk si nakorčuľoval do útočného pásma a strelou zápästím preveril pozornosť brankára Francouza. Na opačnej strane uspel aj Štěpánek, keď vychytal Šarova aj Borodkina. V 13. min sa Garbutt rútil sám na Francouza, ale gólman hostí si udržal čisté konto.

Slovan sa potom síce ubránil pri vylúčení Bačika, no pred prvou sirénou inkasoval z hokejky Kručinina, ktorý sa dobre zorientoval pred Štěpánkom po prihrávke od Jakuceňu.

Brankár Slovana Jakub Štěpánek zasahuje po... Foto: SITA, Branislav Bibel
Jakub Štěpánek, Vitalij Kravcov Brankár Slovana Jakub Štěpánek zasahuje po strele Vitalija Kravcova z Čeľabinska.

V úvode druhej časti domáci gólman uspel pri pokusoch Vidella v 25. aj 28. min. Slovan potom nevyužil presilovku, po ktorej dostal druhý gól. Ten mal totožný rukopis ako prvý – puk sa od Polygalova dostal cez Jakuceňu až ku Kručininovi a ten prekonal domáceho brankára. Pred koncom druhej tretiny sa nepodarilo skorigovať Z. Boychukovi, na druhej strane nepochodil Jakuceňa.

V III. tretine putoval na trestnú lavicu Řepík a Bailen presilovku využil na tretí presný zásah hostí. Ďalšie oslabenie potom Slovan ustál bez inkasovaného gólu. V 54. min Garbut preveril pozornosť Francouza, čo bola posledná vážnejšia príležitosť v zápase.

Marek Viedenský, útočník Slovana: „Začali sme bojazlivo, narozdiel od súpera, ktorý odštartoval zápas veľmi dobre. Vedel potrestať naše chyby, nám tam, bohužiaľ, nič nepadlo.“

Jakub Štěpánek, brankár Slovana: „Ťažko povedať, čo sa dnes stalo, vyzeralo to na začiatku, akoby to malo prísť samo. Súper hral dobre, hádzali si to tam, my sme to viac-menej nestíhali pokrývať. Oni si po ten jeden gól v každej tretine došli. Mali sme nejaké šance, najmä v presilovkách, ale veľa striel Pavel (Francouz) videl a čo on vidí, to aj chytí. Veľa pozitívneho tam dnes nebolo.“

Eduard Zankovec, tréner Slovana: „Gratulujem Traktoru k víťazstvu. Každú tretinu sme prehrali 0:1, čo ukazuje dej celého zápasu. Súper bol rýchlejší, lepší, vedel svoje šance využiť. Zápas hodnotím z našej strany ako dobrý, ale to proti súperovi ako Traktor nestačí.“

Anvar Gatijatulin, tréner Čeľabinska: „Dlho sme sa na tento duel pripravovali a naše úsilie nevyšlo nazmar. Sme veľmi radi, že sme zápas vyhrali.“

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Traktor Čeľabinsk