Zaslúžená výhra nad favoritom. Slovan zdolal silný Magnitogorsk

Hráči Slovana Bratislava v utorok zaskočili v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) favorita, keď pred vlastnými fanúšikmi zdolali Metallurg Magnitogorsk 4:3. Zverenci trénera Eduarda Zankovca sa do konca duelu báli o výsledok, ale ustrážili si zisk troch bodov.

09.01.2018 21:32
SR Hokej KHL Slovan Magnitogorsk BAX Foto: ,
Na snímke gólová radosť hráčov Slovana, zľava Simon Després, Patrik Lamper, Nick Ebert a Andrej Šťastný.

V úvodnej tretine skóroval iba domáci Juraj Mikúš, na ktorého v druhej čatsi nadviazal Nick Ebert. Hostia síce znížili presným zásahom Wojteka Wolského, ale Marek Sloboda premiérovým presným zásahom v KHL vrátil Slovanu dvojgólový náskok a už na 4:1 upravil v presilovke Zach Boychuk. V tretej tretine hostia už len skorigovali.

Po utorku má bratislavský klub na svojom konte 50 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí predposledná 12. pozícia. Na ôsmu priečku Severstaľu Čerepovec, ktorá zaručuje prienik do play-off, strácajú „belasí“ 23 bodov. Šanca na postup do vyraďovacej časti je v prípade bratislavského klubu už len v rovine teórie, pretože získať môže maximálne 24 bodov.

Slovan sa najbližšie predstaví vo štvrtok 11. januára opäť doma proti Traktoru Čeľabinsk.

Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk Fotogaléria - 8 fotiek Všetky fotky
Na snímke uprostred Jan Buchtele (Slovan) a...

KHL

HC Slovan Bratislava – Metallurg Magnitogorsk 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)

• Góly: 9. J. Mikúš, 27. Ebert (Garbutt), 29. Marek Sloboda (Ebert, Ščerbatov), 38. Z. Boychuk (J. Mikúš, Řepík) – 28. Wolski (Lee, Kovář), 51. Bobrjašov, 55. Ellison (Wolski, Mozjakin).

Vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: Z. Boychuk (Slovan) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ansons (Lot.), Gofman – Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), 6651 divákov

• Slovan Bratislava: Štěpánek – Meszároš, Sersen, Ebert, Després, Bačík, Barker, T. Voráček – Řepík, Viedenský, Z. Boychuk – J. Mikúš, Colby Genoway, Buchtele – Lamper, A. Šťastný, Garbutt – Marek Sloboda, Skalický, Ščerbatov
  • Magnitogorsk: Košečkin (29. Samsonov) – Lee, Birjukov, Tereščenko, Bobrjašov, Bereglazov, D. Denisov, Igošev – Mozjakin, Kovář, Wolski – Kokarev, Ellison, Timkin – Čibisov, Osala, Šenfeľd – Boltanov, Kaletnik, Platonov – Švyrjov

Začiatok stretnutia patril Slovanu a od piatej minúty hral presilovku, v nej však zaujala iba delovka Sersena od modrej čiary a Košečkinov zákrok betónom. V 9. min však hostia nedokázali odstreliť puk z obranného pásma, dostal sa k nemu J. Mikúš a otvoril skóre – 1:0. O niekoľko okamihov neskôr nepochodil v brejku Buchtele, potom v presilovke Ebert trafil Košečkina a tesne pred prvou sirénou si hosťujúci brankár poradil aj so strelou Ščerbatova.

V úvode druhej časti mal presilovku Magnitogorsk, tá priniesla šance Kovářa a Mozjakina. Už v rovnovážnom stave vystrelil spoza kruhu Ebert a Slovan viedol 2:0. O minútu neskôr v početnej výhode hostia skorigovali zásluhou Wolského.

Odpoveď Slovana však na seba nenechala dlho časť a Marek Sloboda premiérovým presným zásahom v KHL zabezpečil domácim opäť dvojgólový náskok, čím vyhnal z bránky Košečkina. Nahradil ho Samsonov, ktorý si čisté konto udržal do 38. min, pretože ho v presilovke prestrelil Z. Boychuk.

V tretej tretine hrali hostia „stíhačku“ a gólmi Bobriašova a Ellisona skorigovali na 3:4. Slovan hral potom presilovku, no Samsonov počas nej neinkasoval. Magnitogorsk mal presilovku v záverečných sekundách, ale ani počas power-play už nevyrovnal.

Marek Sloboda, útočník Slovana: „Som rád, že sme zvíťazili proti takému silnému súperovi. Podali sme kolektívny výkon od brankára až po posledného hráča. Teší ma, že som k víťazstvu pomohol gólom, sníval som o takomto niečom celý život.“

Juraj Mikúš, útočník Slovana: „Výhra proti takémuto súperovi teší. Magnitogorsk hral otvorenejší hokej ako CSKA, čo nám vyhovovalo.“

Eduard Zankovec, tréner Slovana: „Bol to náročný zápas s ťažkým súperom, ale samozrejme som spokojný s výsledkom. Inak sa hrá, keď dokážeme premieňať šance.“

Viac na túto tému: #KHL #HC Slovan Bratislava #Metallurg Magnitogorsk