Slovan 8 minút pred koncom siahal po troch bodoch. Opäť prehral!

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali na ľade Severstaľu Čerepovec 3:5 vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy a pripísali si tretí nezdar v sérii. Hráči Čerepovca v bránke so slovenským reprezentantom Júliusom Hudáčkom sa dočkali víťazstva po troch prehrách v rade.

07.12.2017 17:00 , aktualizované: 19:32
KHL Bratislava - Záhreb Foto: ,
Hokejisti HC Slovan Bratislava počas zápasu KHL proti Medveščaku Záhreb.
debata (2)

Slovanisti strelili v prvej tretine dva góly zásluhou Tomáša Hrnku a Juraja Mikúša. V polovici stretnutia po góle Mareka Viedenského hostia viedli 3:1, ale napokon nezískal ani bod. O dokonalý obrat domácich sa postarali dvoma gólmi (v presilovke aj oslabení) Dmitrij Kagarlickij a Alexander Bumagin.

Práve Bumagin v 57. min opäť v presilovke strelil víťazný gól Severstaľu. V samom závere 37 sekúnd pred koncom pridal piaty gól do prázdnej bránky hostí druhým presným zásahom v zápase Maxim Rybin. Slovan v tretej tretine zlyhal v útoku, pomer striel 11:2 pre domácich je toho dôkazom.

Hráčov Slovana čakajú na náročnom „tripe“ po klziskách súperov ešte dva zápasy. V sobotu 9. decembra sa predstavia na ľade Spartaka Moskva a v pondelok 11. decembra v Minsku proti Dinamu.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – štvrtok:

Severstaľ Čerepovec – HC Slovan Bratislava 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)
Góly: 11. Rybin (Mazur, Ugarov), 35. Kagarlickij (V. Vasiliev, Černov), 53. Kagarlickij (V. Vasiliev, Jevsejenkov), 57. Bumagin (Jevsejenkov, Kagarlickij), 60. Rybin – 9. T. Hrnka (Skalický, Ščerbatov), 19. J. Mikúš (Kašpar), 31. Viedenský (Kašpar, Barker)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Gusev, Cyplakov – Savenkov, Nikolajev (všetci Rus.)
Čerepovec: J. Hudáček – Jevsejenkov, Veriovkin, Kalašnikov, V. Višnevskij, V. Vasiliev, Mazur, Kudako – Bumagin, Černov, Kagarlickij – Mereskin, Ugarov, Rybin – Mons, Trubačov, Vovčenko – Kazakovcev, Ščerbina, Monachov – Geraskin
Slovan: J. Štěpánek – T. Voráček, Sersen, Meszároš, Bačík, Després, Barker, Černý – J. Mikúš, Viedenský, Kašpar – Řepík, Z. Boychuk, Réway – Genoway, A. Šťastný, Buchtele – Skalický, T. Hrnka, Ščerbatov

Hlas (zdroj: hcslovan.sk):

Eduard Zankovec (tréner Slovana Bratislava): „Boli sme svedkami bojovného duelu. Vyšli nám dve tretiny, po ktorých sme viedli o gól. Žiaľ, v záverečnej dvadsaťminútovke sa hra otočila. Súper dominoval, fyzicky nás prevýšil. Opäť sme sa nechali vylučovať, čo napokon aj rozhodlo celé stretnutie.“