Slovan Bratislava dostal nakladačku na ľade posledného. V Rige prehral 1:5

Hráči Slovana Bratislava prehrali jednoznačne 1:5 na ľade lotyšského Dynama Riga v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2017/2018.

03.12.2017 16:10 , aktualizované: 18:36
Slovan Foto: ,
Brankár Jakub Štěpánek.

Domáce mužstvo položilo základ svojho úspechu v prvej tretine gólmi Guntisa Galviňša, Miksa Inrašisa a Laurisa Darziňša, úvodné dva zásahy padli v presilovkách.

Slovan v 35. min znížil zásluhou Andreja Meszároša, no o tri minúty už Dynamo viedlo štvorgólovým rozdielom – skórovali Frenks Razgals a opäť Indrašis. V tretej časti 5542 divákov nevidelo gól.

Riga, ktorá figuruje na poslednom 13. mieste Západnej konferencie, ukončila trojzápasovú víťaznú šnúru Slovana. „Belasí“ sú na Západe na predposlednej 12. pozícii, dosiaľ odohrali 37 duelov a vybojovali 40 bodov. Na ôsmu priečku, ktorá zaručí účasť v play-off, majú 16-bodové manko. V utorok o 17.00 h SEČ Slovan nastúpi na ľade Torpeda Nižnij Novgorod.

Dynamo Riga – HC Slovan Bratislava 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
Góly: 6. Galviňš (M. Redlihs, Indrašis), 14. Indrašis (Darziňš, Zile), 16. Darziňš (Indrašis, Galviňš), 37. Razgals (Zile, Bičevskis), 38. Indrašis (M. Redlihs, Darziňš) – 35. Meszároš (Řepík, Viedenský)
Vylúčení: 6:11 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vasilijev, Ovčinnikov – Sadovnikov, Sazonov (všetci Rus.), 5542 divákov
Riga: Kalniňš – Stollery, Jerofejevs, Pujacs, Galviňš, Ališauskas, Zile, Svars – Darziňš, Indrašis, M. Redlihs – Skvorcovs, McMillan, N. Žerdev – Pavlovs, Batna, Razgals – Gegeris, Bičevskis, Bukarts
Slovan: J. Štěpánek – Ebert, Sersen, Meszároš, Bačík, Barker, Després, T. Voráček – Skalický, A. Šťastný, Ščerbatov – Řepík, Viedenský, Kašpar – Colby Genoway, Z. Boychuk, Réway – Buchtele, Sádecký, T. Hrnka

Hlas (zdroj: web Slovana):

Eduard Zankovec (tréner Slovana): „Gratulujem Rige k víťazstvu. Domáce mužstvo bolo od začiatku duelu lepšie vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene zvíťazilo.“

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava