Slovan opäť prehral. Takýto bod nás ani nemôže tešiť, priznal Bačik

Mentálne aj herne odpadli po vydarenej prvej tretine a len so šťastím získali aspoň bod. Hokejisti Slovana podľahli v domácom stretnutí KHL Podoľsku 4:5 po predĺžení, hoci v zápase viedli 2:0 i 3:1. Inkasovali tri góly ako cez kopirák, predĺženie si vybojovali aj s pomocou súpera 12 sekúnd pred sirénou.

21.11.2017 21:47 , aktualizované: 22:16
Slovan Réway Foto: ,
Martin Réway (v strede) v akcii.

Domácim vyšiel úvod. Skóre otvoril Viedenský, ktorého medzi kruhmi ideálne našiel Kašpar. Gólom povzbudení slovanisti hrali aktívne a boli nebezpeční. Na 2:0 zvýšil na dvakrát Boychuk, nabíjal mu od mantinelu Ebert. Krátko na to mohol náskok ešte zvýšiť kapitán Meszároš, ale jeho pekná individuálna akcia sa gólom neskončila.

Hráči Slovana po veľkom tlaku prepadli pri návrate do defenzívy, čo využil bombou do vinkľa Siomin. Dvadsať sekúnd pred koncom prvej tretiny si fanúšikovia tretíkrát zakričali gól. Slovan síce nevyužil presilovku, ale sedem sekúnd po jej uplynutí upravil Boychuk po spolupráci s Genowayom na 3:1.

V druhej tretine sa hra domácich úplne rozpadla. Nikulin presnou strelou znížil a Švec-Rogovoj – v oslabení – z rovnakej pozície vyrovnal. Slovan tesne predtým nevyužil 32-sekundovú výhodu o dvoch hráčov.

Sedem minút pred koncom tretej časti naklonil misky váh na stranu Podoľska aj s prispením teču Sersena Kopejkin. Slovan vybojoval bod, hoci hral v závere bez Desprésa, ktorý dostal 5 minút a DKZ. Fauloval však aj Afinogenov, hostia urobili zakázané uvoľnenie a po prihrávke Réwaya spoza bránky vyrovnal Řepík. V predĺžení rozhodol Rendulič.

„Ťažko sa hovorí, prečo sme stratili tento zápas. Najviac nás hnevá tretí gól v našej presilovke. Bod v tomto zápase nás ani nemôže tešiť, keď si vezmete, ako dobre sme zahrali v prvej tretine,“ vravel po zápase obranca Patrik Bačik.

Slovan - Podoľsk Fotogaléria - 7 fotiek Všetky fotky

Slovan nestačil na Podoľsk

Po utorku má bratislavský klub na svojom konte 32 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 12. pozícia. Na ôsmu priečku HK Soči, ktorá zaručuje prienik do play-off, majú „belasí“ manko 18 bodov.

Slovan sa najbližšie predstaví v sobotu 25. novembra o 17.30 h doma proti Amuru Chabarovsk.

KHL – UTOROK

HC Slovan Bratislava – Viťaz Podoľsk 4:5 po predĺžení (3:1, 0:2, 1:1 – 0:1)

• Góly: 6. Viedenský (Kašpar, Řepík), 13. Z. Boychuk (Ebert, Sersen), 20. Z. Boychuk (Colby Genoway, J. Mikúš), 60. Řepík (Réway) – 15. D. Siomin (Kopejkin, Katičev), 28. A. Nikulin (Afinogenov, Mozík), 37. Švec-Rogovoj (Makejev), 53. Kopejkin (Lazarev, A. Nikulin), 63. Rendulič.

Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: 58. Després (Slovan) 5+DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Gašilov, Kulakov (obaja Rus.) – Deďuľa (Biel.), Lazarev (Rus.), 7669 divákov

• Slovan: Štěpánek – Ebert, Sersen, Meszároš, Bačík, T. Voráček, Barker, Després – Řepík, Viedenský, Kašpar – Z. Boychuk, Colby Genoway, Réway – Skalický, A. Šťasný, Ščerbatov – J. Mikúš, T. Hrnka, Marek Sloboda
  • Podoľsk: Karhunen (21. I. Saprykin) – Mozík, Golovkov, Pautov, Katičev, Gimajev, Voronkov, Lukin – Afinogenov, A. Nikulin, Makejev – Rendulič, Horák, Vyglazov – Lazarev, D. Siomin, Kopejkin – Dvurečenskij, Švec-Rogovoj, Vorošilo – Gorochov

Úvod stretnutia nepriniesol prevahu niektorého zo súperov, z prvého gólu sa tešili domáci. V 6. min otvoril skóre Viedenský, ktorý z prvej zakončil prihrávku Kašpara spoza bránky – 1:0. V 13. min teč Z. Boychuka zneškodnil brankár Karhunen ľavým betónom, ale na dorážku rovnakého hráča už bol prikrátky.

O dve minúty neskôr viedol Slovan už len jednogólovým rozdielom, keď Štepánka strelou švihom prekonal D. Siomin. Domáci pritom krátko predtým trafili konštrukciu súperovej bránky. Tretí gól Slovana pridal 20 sekúnd pred prvou sirénou Z. Boychuk, ktorý za Karhunena poslal odrazenú strelu Colbyho Genowaya.

Do druhej časti nastúpili hostia už s gólmanom I. Saprykinom. Za Viťaz sa v 28. min podarilo skorigovať A. Nikulinovi, ktorý prestrelil Štěpánka po prihrávke od kapitána Afinogenova.

Slovan mal potom výhodu troch presiloviek vrátane 32-sekundovej výhody o dvoch korčuliarov, no gól strelili hostia. V 37. min pri vlastnom oslabení prekonal Štěpánka Švec-Rogovoj a začínalo sa odznova.

V tretej tretine sa obaja súperi snažili strhnúť vedenie na svoju stranu. V 52. min unikol hosťujúcej obrane Marek Sloboda, no jeho pokus zastavila žŕdka. Na opačnej strane Kopejkin zakončil z otočky a puk skončil za Štěpánkom – 3:4.

V závere sa Slovan snažil vybojovať si aspoň predĺženie, v 58. min dostal trest do konca duelu obranca Després, no Viťaz si najtesnejší náskok neustrážil. V posledných sekundách Réway našiel Řepíka a ten vyrovnal na 4:4. Slovan hral power-play a na trestnej lavici sedel aj Rus Afinogenov.

V predĺžení druhý bod pre Viťaz zariadil Rendulič.

Eduard Zankovec (tréner Slovana): „Prvá tretina bola z našej strany výborná, no v druhej sme nevyužili presilovky a to rozhodlo. Súperovi sme dovolili streliť príliš veľa gólov.“

Valerij Belov (tréner Viťazu): „Bol to celkom zaujímavý duel. Dosiahli sme cenný triumf. Prvé dve tretiny sme hrali dosť zle. Dnešný zápas bol dôležitý aj v tom, aby sme si začali veriť.“

Andrej Šťastný (útočník Slovana): „Všetky góly sme súperovi darovali. Mali ani nie veľké šance, no prišli tri výborné strely a dali tri góly. Štvrtý bol so šťastím a mali sme namále, aby sme neprehrali v riadnom hracom čase. Tento zápas sme mali vyhrať za tri body, ešte nás to bude mrzieť. Myslím si, že sme boli lepší.“

Michal Řepík (útočník Slovana): „Urobili sme chyby a Viťaz to využíval. Potrebovali sme tohto súpera zdolať, musíme zbierať čo najviac bodov a sme sklamaní. Je lepšie, že sme získali aspoň bod. Ak zvládneme ďalšie dve stretnutia, máme šancu zachrániť domácu sériu.“

Viac na túto tému: #KHL #HC Slovan Bratislava #Viťaz Podoľsk