Slovan nedal Torpedu ani gól. Zápas sledovala rekordne nízka návšteva

Hráči Slovana Bratislava si vo štvrtok pripísali v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) už trinástu prehru v tejto sezóne, keď v domácom prostredí podľahli tímu Torpedo Nižnij Novgorod tesne 0:1. Zverenci trénera Miloša Říhu majú z osemnástich duelov na svojom konte iba päť víťazstiev. Slovan premiérovo v tejto sezóne v domácom prostredí nestrelil ani gól.

05.10.2017 21:54
Slovan, Novgorod Foto: ,
Momentka zo zápasu Slovana proti Novgorodu.

Domáci vo štvrtok dvakrát trafili konštrukciu Lisutinovej bránky, no ani raz nenašli recept, ako dostať puk za jeho chrbát. Hostia viedli od 15. min gólom Denisa Paršina, napokon to bol jediný presný zásah v zápase.

Po štvrtku má bratislavský klub na svojom konte 18 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu priebežne patrí 12. pozícia. Najbližšie sa Slovan predstaví opäť doma, v sobotu 7. októbra o 17.00 h privíta lotyšský tím Dinamo Riga.

HC Slovan Bratislava – Torpedo Nižnij Novgorod 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 15. Paršin
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašilov, Belov – Kučava, Novikov (všetci Rus.), 5712 divákov
Slovan: Mazanec – Meszároš, Švarný, Barker, Ebert, Després, T. Voráček, L. Kozák – Michal Hlinka, Colby Genoway, Řepík – Buchtele, T. Hrnka, Skalický – Marek Sloboda, Sádecký, Marek Hecl – Smoleňák, J. Mikúš, Ščerbatov
Nižnij Novgorod: Lisutin – Kundrátek, Želdakov, Grigoriev, Mamašev, Fatkulin, Barancev, P. Medvedev – Paršin, Galuzin, Stoľarov – Daugaviňš, Tičar, Žukov – Gračiov, Dugin, Lazarev – Potapov, Mozer, Urakov – Veriajev

Najzaujímavejším okamihom úvodnej desaťminútovky stretnutia bola žŕdka Colbyho Genowaya v siedmej minúte, od tohto okamihu mali viac z hry hostia. V 15. min prevahu korunovali gólom, keď strela Paršina sa z bránky odrazila späť do hry a až po ďalších dvadsiatich sekundách arbitri v prerušenej hre po posúdení videozáznamu rozhodli o presnom zásahu Torpeda. V závere I. tretiny zaujala delovka Barkera od modrej čiary do brankára Lisutina.

Druhú tretinu poznačilo množstvo vylúčení, Slovan mal dokonca 52-sekundovú presilovku o dvoch korčuliarov, ani jeden z tímov však neskóroval. Vzruch na tribúnach spôsobila horná žŕdka po strele T. Voráčka z 32. min.

Slovan sa síce v tretej tretine snažil o vyrovnanie, ale hostia si umnou hrou strážili najtesnejší náskok. Puk síce niekoľkokrát „tancoval“ v bránkovisku Torpeda, no skóre sa už nezmenilo.

Hlasy:

Miloš Říha (tréner Slovana Bratislava): „Pomaly sme sa rozbiehali, ale za záver si hráči zaslúžia pochvalu. Do posledného okamihu sa bili o gól, ale dnes sa nám nepodarilo skórovať. Mali sme dosť presiloviek, ktoré sme nehrali zle, ale nechcelo nám to tam padnúť.“

Peteris Skudra (tréner Torpeda Nižnij Novgorod): "Bol to veľmi napínavý zápas do posledných sekúnd. Začali sme ho dobre a dali gól, no neskôr sme trochu stratili koncentráciu a domáci nás zatlačili. Teší ma víťazstvo, no s výkonom nie som veľmi spokojný.“

Marek Mazanec (brankár Slovana Bratislava): „Nemáme šťastie. Odrážali sa nám tam puky, na konci sme mali krásne šance, no nepadá nám to tam. Verím, že je to len otázka času a začne sa nám v koncovke viac dariť.“

Najnižšia návšteva na dueloch Slovana

Domáci zápas Slovana Bratislava v základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) vo štvrtok sledoval historicky najnižší počet divákov. Na tribúny Zimného štadióna Ondreja Nepelu si v dueli proti Torpedu Nižnij Novgorod našlo cestu 5712 divákov.

Doterajším minimom bolo 5758 divákov v minulotýždňovom súboji Slovana proti Viťazu Podoľsk z 27. septembra. „Belasí“ vo štvrtok nastúpili na štvrtý zo série šiestich domácich zápasov v rámci jubilejného 10. ročníka KHL.

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava