Inkasoval v závere predĺženia. Slovan doma opäť prehral

HC Slovan Bratislava si v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) pripísal ďalšiu domácu prehru, keď v piatok večer podľahol Neftechimiku Nižnekamsk 3:4 po predĺžení. Zverenci trénera Miloša Říhu doma neuspeli už v treťom súboji za sebou. Slovan viedol gólom Mareka Viedenského, no hosťom sa podarilo otočiť troma gólmi. V 45. min skorigoval Nick Ebert a v 56. min vyrovnal Marek Viedenský. Druhý bod pre hostí zariadil v predĺžení Pavel Kulikov.

08.09.2017 17:45
HC Slovan Bratislava - Neftechimik Nižnekamsk Foto: ,
HC Slovan Bratislava - Neftechimik Nižnekamsk.

Bratislavský klub má na svojom konte po piatku 8 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 11. miesto. Najbližšie sa „belasí“ predstavia v pondelok 8. septembra o 11.30 h nastúpia na ľade Admiralu Vladivostok. Doma ich čaká duel až 20. septembra proti Kazani.

KHL – piatok

HC Slovan Bratislava – Neftechimik Nižnekamsk 3:4 po predĺžení (1:2, 0:1, 2:0 – 0:1)

• Góly: 4. Viedenský (Meszároš, Švarný), 45. Ebert (Smoleňák, Viedenský), 56. Viedenský (Kašpar, Smoleňák) – 14. Šiksatdarov, 14. Sexton (Sergejev, Nestrašil), 24. Rau (Sergejev, Chajrullin), 65. P. Kulikov.

Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Skalický 5+DKZ za vrazenie na matinel – P. Kulikov 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ansons (Lot.), Soin – Streľcov, Sysujev (všetci Rus.), 6780 divákov

• Slovan: Mazanec (24. Štěpánek) – Barker, Ebert, Bačik, Meszároš, Švarný, T. Voráček, L. Kozák, Hedera – L. Kašpar, Viedenský, Marek Hecl – Smoleňák, Colby Genoway, Řepík – T. Hrnka, Sádecký, Buchtele – A. Šťastný, J. Mikúš, Skalický
  • Nižnekamsk: Ježov – Piganovič, Sergejev, Ogurcov, Bryncev, Volgin, Šaripzjanov, Fazylzjanov – Sexton, Nestrašil, Rau – Porjadin, P. Kulikov, Avcin – Zdunov, Jakimov, Šiksatdarov – Chajrullin, Arkalov, E. Galimov
HC Slovan Bratislava - Neftechimik Nižnekamsk. Foto: SITA, Diana Černáková
Bratislava - Nižnekamsk HC Slovan Bratislava - Neftechimik Nižnekamsk.

V úvode stretnutia sa Slovan prezentoval dobrou hrou a od tretej minúty hral presilovku, v ktorej Viedenský usmernil za brankára Ježova strelu kapitána Meszároša – 1:0. Postupne však začali preberať iniciatívu hostia a domáci gólman Mazanec sa na nedostatok práce nemohol sťažovať. Poradil si so šancami Sextona aj Zdunova, ale na strelu švihom Šiksatdarova spomedzi kruhov už bol prikrátky – 1:1.

Neftechimik potreboval iba 16 sekúnd na to, aby pridal aj druhý gól – Sergejev našiel voľného Sextona a ten prekonal Mazanca. Za vrazenie na mantinel potom putoval predčasne pod sprchy Skalický, Nižnekamsk však nevyužil päťminútovú presilovku.

V 24. min Švarný neodstavil od puku Raua a hostia viedli už rozdielom dvoch gólov, po tomto okamihu prišiel do bránky Slovana Štěpánek. Ďalší priebeh druhej tretiny rozkúskovalo niekoľko vylúčení, ale skóre sa nemenilo.

Nádej domácich na dobrý výsledok vlial v 45. min Ebert, ktorý tečoval Smoleňákovu delovkou z pravého kruhu, tento gól potvrdil aj videorozhodca. Prišli dve vylúčenia na strane Slovana bez gólovej koncovky súpera.

Predĺženie zariadil v 56. min Marek Viedenský, ktorého si pred bránkou neustrážila dvojica obrancov hostí. Druhý bod pre Neftechimik vybojoval gólom v predĺžení P. Kulikov.

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #KHL 2017/2018