Pri návrate na Slovan som mal zimomriavky, priznal Štajnoch

04.09.2017 15:32
Martin Štajnoch
Martin Štajnoch. Autor: ,

Na bratislavský ľad sa vrátil po viac ako dvoch rokoch. Už v pozícii súpera.

Obrancu Jugry Martina Štajnocha privítali fanúšikovia Slovana počas ruskej hymny sympatickým potleskom.

Dvadsaťšesťročný odchovanec prievidzského hokeja odohral za Slovan viac než šesť sezón, z toho tri v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL). V lete 2015 zamieril do českej ligy a cez Pardubice a Hradec Králové sa teraz vrátil do KHL.

„Bolo to zvláštne, nastúpiť na Slovane v drese súpera. Čakal som, že v hľadisku bude trochu viac ľudí. Keď ma vytlieskali, bolo to príjemné. Cítil som zimomriavky. Po dlhom čase som počul slovenskú hymnu, to ma potešilo najviac,“ vraví najvyťaženejší hráč Chanty-Mansijska v zápase.

Víťazstvo nad jeho bývalým zamestnávateľom ho veľmi potešilo. „Je pravda, že náš brankár mal veľa zákrokov. V druhej tretine nás domáci na desať minút výraznejšie zatlačili, ale veľa striel bolo z uhlov alebo veľkej diaľky. To on chytá,“ pochváli Iľju Proskuriakova.

Pôsobenie v Jugre si zatiaľ pochvaľuje. Pozdáva sa mu zázemie klubu i partia v kabíne. „Len škoda, že sme v úvode sezóny nezískali viac bodov. Dúfam, že ich budeme zbierať aj v zápasoch u súperov a čo najdlhšie sa udržíme v hre o play off. Prekvapilo ma, na akej úrovni je zázemie v klube. Nečakal som, že to bude podobné ako na Slovane. Niektoré veci som dokonca ešte ani nevidel. Mesto? To už je druhá vec, také ruské,“ poznamená s trpkým úsmevom.

Od klubu dostal apartmán a najviac času trávi so zvyšnými legionármi, prípadne domácimi hráčmi, ktorí vedia po anglicky. „Trochu rozumiem aj po rusky. Keď tréner hovorí pomaly, dá sa to. Akonáhle zrýchli, strácam sa,“ priznáva. „Už pomaly čakám, kedy príde prvý sneh,“ dodá s úsmevom.

Návrat do KHL považuje za skvelý krok a teší sa z novej šance i výzvy. Zároveň verí, že počas olympijskej sezóny zaujme výkonmi aj reprezentačného trénera Craiga Ramsayho.

„Ohlasy na nového trénera sú zatiaľ len pozitívne. Dúfam, že to tak ostane a ľudia budú trpezliví, aj keď sa hneď nedostavia úspechy. Treba mu dopriať čas. Spojenie mňa a reprezentácie… V minulých rokoch to bolo veru zaujímavé, je zbytočné sa k tomu vracať. Beriem to ako novú výzvu. Dúfam, že ak budem hrať v pohode, šancu dostanem,“ naznačí Štajnoch.

Za seniorské národné mužstvo odohral 22 stretnutí, no na majstrovstvá sveta sa ešte nedostal. V mládežníckych výberoch pritom vždy patril k výrazným osobnostiam, na MS hráčov do 18 rokov štartoval raz a na dvadsiatkách dvakrát.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Martin Štajnoch #KHL #Jugra Chanty-Mansijsk
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk