V KHL ho zastavil doping. Na staré hokejové kolená si tak vyskúša NHL

29.08.2017 20:22
Danis Zaripov
Danis Zaripov. Autor: ,

Skúsený ruský útočník Danis Zaripov dostal povolenie hrať v NHL, napriek tomu, že mu vedenie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) udelilo dištanc na dva roky za pozitívny dopingový nález.

Tridsaťšesťročnému hokejistovi našli v odobratej vzorke zakázané látky – stimulátory, diuretiká a maskujúce prostriedky. Disciplinárna komisia Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) udelila Zaripovovi zákaz činnosti do 22. mája 2019. Hrať nemôže v žiadnej súťaži, ktorá má zmluvu s Medzinárodnou hokejovou federáciou (IIHF), teda ani v KHL.

Vedenie NHL však skúsenému Rusovi povolila štart vo svojej lige, pretože látky, na ktoré bol pozitívne testovaný, nie sú zakázané v jej anti-dopingových pravidlách.

Zástupca komisára NHL Bill Daly v pondelok povedal, že pseudoefedrín, ktorý Zaripovovi našli v odobranej vzorke, nie je na zozname zakázaných látok NHL a Rus navyše nemal možnosť obhájiť prítomnosť nepovolenej substancie. Tú dostal od vedenia profiligy. Po minulotýždňovom vypočutí a preskúmaní dôkazov týkajúcich sa pozastavenia činnosti mu dali zelenú na štart v NHL.

„Teším sa na to, že v profesionálnej kariére hokejistu budem pokračovať v Severnej Amerike. Som veľmi vďačný manažmentu NHL za to, že mi dali túto príležitosť. Napriek tomu, že môžem hrať v najlepšej lige sveta, plánujem sa odvolať na Športový arbitrážny súd (CAS), aby som očistil svoje meno,“ uviedol v oficiálnom vyjadrení Zaripov.

Tridsaťšesťročný Zaripov strávil predchádzajúce štyri sezóny v Magnitogorsku, predtým hral za Kazaň, do ktorej sa vrátil na začiatku júla. S tímom však v priebehu augusta po dopingovom náleze ukončil spoluprácu. Skúsený krídelník v KHL odohral vrátane play-off 603 stretnutí (254+311). Dovedna sa až štyrikrát tešil zo zisku Gagarinovho pohára, s ruskou reprezentáciou vybojoval päť medailí z MS – tri zlaté (2008, 2009 a 2014) a po jednej striebornej a bronzovej.

#Danis Zaripov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

46,21
Perla ruža tulip color

Perla ruža tulip color

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk