Obhajca a prvý súper Slovana začal KHL triumfom. Petrohrad si poradil s CSKA

Jubilejný desiaty ročník Kontinentálnej hokejovej ligy odštartoval víťazstvom majstrovského Petrohradu.

21.08.2017 21:42
Ilja Kovaľčuk Foto: ,
Ilja Kovaľčuk z Petrohradu.

Obhajca Gagarinovho pohára zdolal najlepší tím základnej časti CSKA Moskva 4:2 a získal Otvárací pohár.

Víťazný gól strelila najväčšia hviezda súťaže Iľja Kovaľčuk, ktorého sa podarilo Petrohradu udržať aj keď slávny kanonier uvažoval o návrate do NHL.

Zverenci Olega Znaroka viedli po prvej tretine 2:0, ale hostia v úvode druhej časti znížili zásluhou Michaila Grigorenka. V 32. min vrátil SKA dvojgólový náskok Kovaľčuk a na začiatku tretej tretiny pridal štvrtý gól Petrohradu v oslabení Sergej Širokov.

Maxim Šalunov vzápätí už len skorigoval prehru CSKA, na jeho striedačke nevyšla premiéra novému koučovi Igorovi Nikitinovi.

Hokejisti SKA Petrohrad čaká druhý duel sezóny v stredu, na domácom ľade v ňom privítajú HC Slovan Bratislava. Pre zverencov trénera Miloša Říhu to bude prvé súťažné stretnutie v dlhodobej časti KHL 2017/2018.

SKA Petrohrad – CSKA Moskva 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Góly: 4. Hersley, 10. Prochorkin, 32. Kovaľčuk, 46. Širokov – 25. M. Grigorenko, 46. Šalunov

Viac na túto tému: #CSKA Moskva #SKA Petrohrad