Brust nenastúpil do prípravy, posvieti si naňho disciplinárka. Slovan má náhradu

18.07.2017 16:48
Bary Brust
Bary Brust. Autor: ,

Hokejový Slovan Bratislava angažoval českého brankára Jakuba Štěpánka. Ako informuje oficiálny web "belasých", Štěpánek podpísal zmluvu na jeden rok.

Tridsaťjedenročný gólman chytal v predchádzajúcej sezóne za Pardubice a Lukko Rauma. Rodák zo Vsetína v minulosti pôsobil v KHL v tímoch Severstaľ Čerepovec, SKA Petrohrad (pod vedením Miloša Říhu, pozn.) a HC Lev Praha.

„Vzhľadom na aktuálny nejasný stav ohľadom Barryho Brusta – do dnešného dňa nenastúpil do spoločnej letnej prípravy – a situáciou okolo jeho pôsobenia v Slovane sa bude zaoberať aj disciplinárka – manažment HC Slovan Bratislava operatívne reagoval a do kádra získal českého brankára Jakuba Štěpánka,“ uvádza sa na webe Slovana.

V predchádzajúcich dňoch sa objavila správa, že o Barryho Brusta sa zaujíma švajčiarsky tím HC Fribourg-Gottéron.

Jakub Štepánek reprezentoval Česko na štyroch svetových šampionátoch – z Nemecka 2010 má zlato a z nasledujúcich dvoch bronz.

Kašpar sa vrátil po roku

Český útočník Lukáš Kašpar je späť v Slovane. Tridsaťjedenročný krídelník strávil ostatný súťažný ročník v Dyname Moskva, predtým odohral rok práve v „belasých“ farbách. So Slovanom teraz podpísal kontrakt na jeden rok.

Rodák zo severočeského mesta Most za Slovan absolvoval 62 zápasov s bilanciou 16 gólov a 33 asistencií. V KHL hral aj za Barys Astana, Donbass Doneck a Jugru Chanty-Mansijsk.

Lukáš Kašpar s českou reprezentáciou odohral tri svetové šampionáty – na svojom konte má zlato z Nemecka 2010 a bronz z MS 2012 v Helsinkách.

#HC Slovan Bratislava #Lukáš Kašpar #Jakub Štěpánek
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku