Fanúšikovia Novokuznecka prosia Putina, aby nedopustil vylúčenie klubu z KHL

18.05.2017 14:38
Rafael Chamikov
Brankár Metallurgu Novokuzneck Rafael Chamikov. Autor: ,

Priaznivci ruského klubu Metallurg Novokuzneck adresovali prezidentovi krajiny Vladimirovi Putinovi petíciu zo žiadosťou, aby zachránil sibírsky tím pred vylúčením z Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Ruské médiá pred niekoľkými dňami informovali o tom, že vedenie KHL zvažuje znížiť počet tímov z 29 na 24 pre finančnú nestabilitu niektorých mužstiev. Fanúšikovia z Novokuznecka sa obávajú, že takýto prípadný škrt by mohol mať vplyv aj na ich klub.

„Vážený Vladimir Vladimirovič! My, fanúšikovia Metallurgu Novokuzneck, Vás prosíme o venovanie pozornosti situácii v najväčšom meste Kuzbassu. Vedenie KHL má zámer znížiť počet ruských účastníkov v prospech zahraničných tímov. Uznávame, Metallurg nebýva v tabuľke vysoko a naša hokejová hala nepatrí medzi moderné, ale je to jeden z najstarších klubov v Rusku a jeho história sa začala písať už v roku 1949,“ píše sa v otvorenom liste fanúšikov.

Tí majú strach aj o to, aby vylúčenie Metallurgu z KHL definitívne nepochovalo rozvoj mladých hokejistov v Novokuznecku. „Môže dôjsť k tomu, že prestane fungovať trojuholník školy – MHL – KHL. Mladí hráči budú odtiaľto odchádzať preč a deti nebudú mať záujem hrávať hokej, pretože nebudú vidieť žiadne vyhliadky na pôsobenie na najvyššej úrovni. Blíži sa 400. výročie založenia Novokuznecka. Neradi by sme sa dočkali ‚darčeka‘ v podobe vylúčenia klubu z KHL. Ľudia v našom meste si to nezaslúžia,“ uvádza sa ďalej v liste. Celé znenie zverejnil portál denníka Sport Express.

#Metallurg Novokuzneck #Vladimir Putin
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk