Slovanu sa play off poriadne vzdialilo. Prehral s Dynamom

Hráči HC Slovan Bratislava prehrali 1:2 s hokejistami Dynama Moskva vo štvrtkovom stretnutí Kontinentálnej ligy (KHL) a postup do play off sa im poriadne vzdialil.

02.02.2017 21:43 , aktualizované: 22:02
Mislav Rosandič, Vladimir Briukvin Foto: ,
Mislav Rosandič zastavuje útočníka Dynama Vladimira Briukvina.

Zverenci trénera Miloša Říhu v polovici prvej tretiny inkasovali z hokejok Alexandra Rybakova a Arťoma Podšenďalova, no v 28. min sa im podarilo skorigovať zásluhou Patrika Lušňáka. Viac gólov už nepadlo a Slovan doma nezískal ani bod, prvýkrát od 23. decembra 2016 od duelu s Magnitogorskom.

Slovan má po 57 stretnutiach v KHL 2016/2017 na svojom konte 80 bodov (skóre 131:151) a na postupové priečky do play off aktuálne odstup piatich bodov. Najbližšie sa „belasí“ predstavia už v piatok 3. februára o 19.00 h na domácom ľade proti Viťazu Podoľsk.

HC Slovan Bratislava – Dynamo Moskva 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

• Góly: 28. Lušňák (Starosta) – 8. Rybakov (Hietanen, Sopin), 10. Podšenďalov (M. Solovjov, Kokarev)
  • Vylúčení: 1:4 na 2 min, navyše: Pogge 10 min za nešp. správanie, Pätoprstý 10 min za narazenie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Sergejev, Vasiliev – Palej, Sivov (všetci Rus.), 10 055 divákov
  • Slovan: Pogge – Kundrátek, Starosta, Plastino, Švarný, Bačík, Luža, Rosandič – Cheechoo, Taffe, Michal Hlinka – Musatov, Jeglič, A. Šťastný – Chipchura, Lušňák, Skalický – Vopelka, J. Šiška, S. Petráš – od 21. min Pätoprstý
  • Dynamo Moskva: Jeriomenko – A. Mironov, I. Nikulin, Hietanen, Višnevskij, Rylov, M. Solovjov, J. Zajcev – Kašpar, Tereščenko, M. Karpov – Kokarev, Gorovikov, Podšenďalov – Kokujov, Rybakov, Sopin – D. Tarasov, Dugin, Briukvin

Prvú väčšiu šancu mali domáci, ale Lušňák namieril iba do lapačky Jeriomenka. Neskôr nepochodil ani Cheechoo a na opačnej strane Kokarev. V 7. min sa hostia dočkali, keď Rybakov obkorčuľoval Poggeho bránku a popri bezmocnom domácom gólmanovi otvoril skóre. Pogge iba ležal na ľade, keďže mu nôž na korčuli vypovedal službu a nemal sa tak čím zaprieť o ľadovú plochu. Od tohto okamihu neuplynuli ani dve minúty a Dinamo viedlo 2:0 presným zásahom Podšenďalova pomedzi Poggeho betóny. Ešte pred prvou sirénou mal Slovan výhodu presilovky o dvoch korčuliarov, ale Jeglič ani Cheechoo nenašli recept na brankár Jeriomenka.

V úvode druhej tretiny spáli veľkú šancu Jeglič, Lušňák potom pálil tesne vedľa. Patrik Lušňák rozradostnil tribúny v 28. min, keď za Jeriomenka „upratal“ odrazený puk po Starostovej delovke od modrej čiary. Hostia potom nepremenili brejk vo vlastnom oslabení. Slovan sa v tretej dvadsaťminútovke snažil aspoň vyrovnať, moskovský súper ich však pozornou hrou v defenzíve nepúšťal do šancí. Jednu z mála v 50. min nepremenil obranca Kundrátek. Gól už v tomto súboji nepadol a Slovan v ňom vyšiel bodovo naprázdno.

Miloš Říha (tréner Slovana): „Začínali sme ťažko a keď sme sa rozbehli, bola druhá tretina a prehrávali sme 0:2. Od druhej časti sme dominovali, ale z toľkého počtu striel sme dali len jeden gól. Trochu nás zradili presilovky. Chlapcom napriek prehre ďakujem, pretože do konca bojovali.“

Sergej Oreškin (tréner Dynama Moskva): „Slovan hral v poslednom čase dobre, ale na ich hru sme sa pripravili. Do konca duelu sme bojovali a napokon získali tri body. Podali sme kvalitný kolektívny výkon.“

Patrik Lušňák (útočník a strelec jediného gólu Slovana): „V tretej tretine sme mali dať nejaký gól, pár sekúnd pred koncom sme mali veľkú šancu. Teraz musíme pozerať, ako budú hrať naši konkurenti. My sa musíme pripraviť na piatok. V prvej tretine sme zaváhali a súper dal dva góly. Potom iba bránil a my sme sa tlačili dopredu, ale nepodarilo sa nám otočiť nepriaznivý stav. Je to veľká škoda, pretože sa nám vzdialil postup do play off.“

5. Novgorod 56 27 2 5 3 4 15 136:110 102
6. Minsk 54 26 3 4 2 2 17 150:132 96
7. Podoľsk 54 23 3 4 3 0 21 140:141 86
8. Jokerit 56 21 2 3 6 6 18 136:155 85
9. Soči 55 22 2 5 1 1 24 125:129 82
10. Slovan 57 21 3 3 3 2 25 131:151 80
11. Záhreb 57 19 2 2 2 1 31 126:169 68
12. Čerepovec 56 17 2 2 4 5 26 126:156 68
13. Spartak M. 56 17 1 2 3 2 31 118:155 62
14. Riga 56 11 2 6 4 1 32 109:150 54