Okyptený Slovan na Minsk nestačil. Nádejný výsledok držal až do konca

Hráči HC Slovan Bratislava už päť zápasov nepoznajú chuť víťazstva v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL). Zraneniami sužovaný Slovan, ktorý naposledy zvíťazil 24. novembra v Nižnom Novgorode (4:1), prehral v utorok 1:4 na ľade Dinama Minsk.

06.12.2016 20:32
Barry Brust Foto: ,
Barry Brust zo Slovana Bratislava.

Skóre duelu otvoril v 25. min Jevgenij Lisovec, na jeho presný zásah odpovedal v 45. min Mislav Rosandič. Slovan už o necelú minútu neskôr opäť prehrával, presadil sa Alexander Materuchin. Na priebežných 3:1 zvýšil tri minúty pred koncom duelu Alexander Kulakov, výsledok uzavrel presnou strelou do prázdnej bránky Rob Klinkhammer.

Slovanu patrí 12. priečka v tabuľke Západnej konferencie. Odohral 38 zápasov, vybojoval 43 bodov. Na ôsme miesto, ktoré zaručí účasť v play-off, má hrozivé 17-bodové manko. Bratislavčania sa najbližšie predstavia vo štvrtok v Helsinkách, o 17.30 h SEČ si zmerajú sily s domácim Jokeritom.

Kontinentálna hokejová liga – utorkový výsledok:

Dinamo Minsk – HC Slovan Bratislava 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Góly: 25. Lisovec (Klinkhammer, Gotovec), 46. Materuchin (Chenkeľ, N. Komarov), 57. Kulakov (A. Pavlovič), 60. Klinkhammer – 45. M. Rosandič (S. Petráš)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ansonš, Odinš (obaja Lot.) – Aľjošin, Nesterov (obaja Rus.), 10 869 divákov
Minsk: Scrivens – Korobov, Gragnani, Lisovec, Gotovec, Šinkevič, Chenkeľ, Bailen – Materuchin, Kovyršin, Klinkhammer – Stepanov, Ellison, N. Komarov – A. Pavlovič, Kulakov, Drozd – Ambrožejčik, Kitarov, Karabaň
Slovan: Brust – Kundrátek, Sersen, Švarný, Plastino, Bačík, M. Rosandič – Cheechoo, Chipchura, Michal Hlinka – T. Kopecký, Lušňák, Jeglič – S. Petráš, J. Šiška, Vopelka

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava