Na záver tripu tesná prehra. Slovan nestačil na Chanty-Mansijsk

Hokejisti Slovana Bratislava ukončili svoj šiesty tohtosezónny výjazd za súpermi z KHL sobotňajšou tesnou prehrou 1:2 na ľade tímu Jugra Chanty-Mansijsk.

12.11.2016 15:25 , aktualizované: 16:10
Václav Nedorost Foto: ,
Jediným strelcom Slovana na ľade Jugry bol Václav Nedorost.

Po viacerých šanciach na obidvoch stranách sa diváci dočkali gólu až v závere druhej tretiny, keď sa na začiatku 40. minúty presadil Konstantin Majorov. K odrazenému puku sa dostal Jevgenij Kulik a jeho strelu Majorov tečoval za chrbát Barryho Brusta. Situáciu posudzoval aj videorozhodca, ktorý napokon gól uznal. Slovan vyrovnal v úvode tretej dvadsaťminútovky – strelu Mislava Rosandiča ešte stihol domáci gólman Alexander Šaryčenkov zneškodniť, ale na dorážku Václava Nedorosta už nemal nárok.

Hráči Jugry naklonili misky váh na svoju stranu o štyri minúty neskôr, keď sa puk po strele Nikitu Chlystova odrazil do bránky Slovana od Romana Ľudučina. Potom mali „belasí“ niekoľko príležitostí na vyrovnanie, od 59. minúty hrali power-play, ale Jeff Taffe zblízka minul domácu bránku. O niekoľko momentov nato neuspel ani Nedorost a v samom závere síce Jonathan Cheechoo prepasíroval puk za bránkovú čiaru domácich, no rozhodcovia napokon gól neuznali pre vysokú hokejku.

Slovanu patrí v tabuľke Západnej konferencie 12. priečka so ziskom 35 bodov, najbližšie sa predstavia v utorok 15. novembra doma proti Jokeritu Helsinki.

HC Jugra Chanty-Mansijsk – HC Slovan Bratislava 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

• Góly: 40. K. Majorov (Kulik, Ankudinov), 48. Ľudučin (N. Chylstov) – 44. V. Nedorost (Rosandič)
  • Vylúčení: 8:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bodnar, Ibatulin – Litvinov, Judin (všetci Rus.)
  • Jugra: Šaryčenkov – Valentenko, Želdakov, N. Chlystov, Kulik, Ugolnikov, Ibragimov, Selezňov, Orlov – Ľudučin, D. Chlystov, Lapenkov – Koroľov, Panov, P. Medvedev – Sokolov, Kurianov, Akmaldinov – Ankudinov, K. Majorov, Buľanskij
  • Slovan: Brust – Marek Ďaloga, F. Novák, Švarný, Plastino, Rosandič, Starosta, Bačík – Cheechoo, Taffe, Smoleňák – A. Šťastný, Jeglič, V. Nedorost – T. Kopecký, Musatov, Valský – Vopelka, Lušňák, Michal Hlinka

Hlas (zdroj: hcslovan.sk):
Miloš Říha (tréner Slovana): „Prvú tretinu bol aktívnejší domáci, v druhej tretine sme hru zlepšili a vyrovnali sa im. Ďalšie minúty sme bol lepší, mali šance, no neskórovali sme, ale po chybách inkasovali. V závere sme si vytvorili tlak, nastrelili žŕdku, dosiahli gól, ten však nebol uznaný. S jedným streleným gólom nemôžeme pomýšľať na víťazstvo. Musíme dať do hry ďaleko viac, asi je to stále málo.“

Viac na túto tému: #HC Slovan Bratislava #Jugra Chanty-Mansijsk